Kézilabda

ÉLŐ: Larvik-Győr, női Bajnokok Ligája, döntő, 1. mérkőzés

""

Cikkünk folyamatosan frissül!

Az ETO eddig hét alkalommal játszott az európai kupákban finálét, de mindig vesztesen hagyta el pályát. A BL-ben 2009-ben és tavaly – utóbbi esetben idegenben lőtt kevesebb gól miatt -, az EHF Kupában 1999-ben, 2002-ben, 2004-ben és 2005-ben, a KEK-ben pedig 2006-ban maradt alul a fináléban. A legrangosabb sorozatban csupán két magyar együttes, 1982-ben a Vasas, 1999-ben a Dunaferr ért fel a csúcsra.

A Larvik 2011-ben győzött a BL-ben, előtte a KEK-ben 2005-ben és 2008-ban bizonyult a legjobbnak, 2009-ben pedig finalista volt, míg 1996-ban a Debrecennel szemben elveszítette az EHF Kupa-döntőt.

A Győr vezetőedzője így nyilatkozott a mérkőzéssel kapcsolatban: "Megvan az önbizalmunk, ez egy nyerő csapat! Remélem, hogy ezt minden szurkolónk ugyanígy érzi, üzenem nekik, hogy bízzanak ők is a csapatban! Véleményem szerint ez nem egy taktikai csata lesz, nem ezen fog múlni a győzelem, hanem azon, hogy ki tudja a saját játékát minél precízebben játszani, ki képes minél koncentráltabban végigvinni a meccseket"

KÉZILABDA
Bajnokok Ligája, nők, döntő, 1. mérkőzés:
Larvik – Győr, 16:45

Első félidő

1-5. perc: A magyar csapat kezdte a mérkőzést. Három perc elteltével sem esett még gól, igen idegesen kezdtek a csapatok. A Győr megszerezte a vezetést. 0-1 Hamar jött a norvég egyenlítés. 1-1

6-10. perc: A Győr hetesből megszerezte a vezetést újból. 1-2 Megindult a gólgyártás, fej-fej mellett haladnak az együttesek. 2-3 Két gyors gólt dobott egymás után a Larvik és átvette a vezetést. 4-3

11-15. perc: Sajnos két gólosra nőtt a Larvik előnye. 5-3 A Győr következő támadásánál emberelőnyt harcolt ki Amorim, amit hamar gólra is váltott a magyar csapat. 5-4 Emberhátrányban is eredményes tudott lenni a Larvik Sulland révén. 6-4 A két kapus szépen teljesített az utóbbi percekben, aztán Radicsevics volt eredményes. 6-5

16-20. perc: Kiegyenlített a Győr. 6-6 Potyogtak a gólok, amiből a Győr jött ki jobban. 7-9 A Larvik edzője időkéréssel próbálja a sajátjait felrázni, ez Leganger kapusnál sikerült is. Több védése után betaláltak a norvégok, kétszer is. 9-9

21-25. perc: Újra előny a hazaiaknál. 10-9 Most Ambros Martín kér időt. Az időkérés után Leganger újabb védéssel jelentkezett. A norvégok remek védekezéssel állják útját a magyar támadásoknak ha meg más nincs Leganger védi ki Görbiczék szemét. 11-10

26-30. perc: Hetest ítéltek a Larvik javára, Martín dühöng a bírók és ítéleteik miatt. 12-10 Kovacsics egy ütközés után a földön maradt. A kezét fájlalja, nem valószínű, hogy folytatni tudja. Görbicz gyönyörű gólt ragasztott a norvég kapuba. 12-11 A mérkőzés vége előtt nem sokkal Görbicz hetesből egyenlített, de a slusszpoén a norvégoké volt. Előny ott a szünetben. 13-12

Félidő

31-35. perc: Kovacsics Anikó szerencsére jól van, nem súlyos a sérülése. Új lendülettel vetették a csapatok a csatába magukat. A rohanást a norvégok bírták jobban. 15-13 Még kettő perc is sújtja a Győrt. Igen véleményes a játékvezetők ténykedése, a Larvik élvezi a hazai pálya előnyét. Már négy góllal megy a Larvik, Martín időt kér. 17-13

36-40. perc: A Győrnek ma nem igazán megy a játék. Hét perces gólcsendet tört meg Görbicz. 17-14 Kapaszkodik a Győr. 17-15

41-45. perc: Három magyar gól zsiórban, norvég időkérés. Sajnos hetest rontott a magyar csapat, pedig az egyenlítésért dobhatott Görbicz. Leganger egészen ihletett formában véd ma. Újabb hétméteres, ezúttal Amorim harcolta ki, amit Görbicz értékesít is. 17-17 Zseniálisan kezdett el játszani a Győr, immár hat gólt dobva zsinórban 17-19-re vezet.

46-50. perc: A bírók Lökét küldték le két percre. Magára talált a Larvik is, de záporoznak a hetesek. 18-20 Egy gólos magyar előnnyel fordulnak a csapatok az utolsó tíz percre. 19-20

51-55. perc: Lunde nagyszerű védések sorát mutatja be, miközben a Győr emberhátrányban is növelte az előnyét. 19-21 Alig egészült ki a magyar csapat, amikor újra emberhátrányba került, miközben hetest dobhatott a Larvik. 20-21

56-60. perc: Az utolsó öt percre fordultak a csapatok. Görbicz Anita villogtatta zsenijét, góljával újra kettő közte. 20-22 Lunde felnőtt Leganger teljesítményéhez védéseivel, közben Löke már háromra növeli a Győr előnyét, először a mérkőzésen. 20-23 Egy-egy védés a két kapustól, majd időt kért Martín. A végén egy Larvik hetes után még Amorim válaszolt, így végül 21-24-re győzött a Győr. Vége!