Világbajnoki selejtező, D csoport, 9. forduló:
Hollandia – Magyarország 7-1 (4-0)
Amsterdam ArenA, vezeti: Martin Atkinson (ENG)
Hollandia: Vorm – Janmaat, Bruma, Vlaar, Blind – N. de Jong, van der Vaart, Strootman (Fer – 81.)- Robben, van Persie (Kuyt – 62.), Lens
Magyarország: Bogdán – Vanczák, Guzmics, Korcsmár, Kádár (Devecseri – a szünetben) – Koman, Hajnal (Elek – a szünetben), Varga, Dzsudzsák – Böde – Németh (Nikolics – 79.)
Gólszerző: van Persie (16., 44., 53.), Strootman (25.), Lens (38.) Devecseri (65. – öngól) van der Vaart (86.) ill. Dzsudzsák (47. – 11-esből), Robben (90.)
Az első félidő történései:

Lassan kezdetét veszi a mérkőzés, a csapatok már bevonultak a bemelegítésről.

A hollandok a szokásos narancs mezben, a mieink fehérben lépnek pályára.

Hajnal Tamás viseli a mai mérkőzésen a magyar válogatott csapatkapitányi karszalagját.

A már biztos továbbjutás tudatában se tűnik nyugodtnak a hollandok szövetségi kapitánya, Louis van Gaal.

1997-ben éppenséggel a mai napon értünk el 1-1-es döntetlent Helsinkiben, amely pótselejtezőt ért. Ma megismétlődik a történelem?

1. perc: a hollandok, névszerint van Persie és van der Vaart indította útjára a labdát.

3. perc: Robben tört be a magyar tizenhatoson belülre, Korcsmár tisztázott szögletre.

4. perc: Strootman fejesét Varga fejeli ki a gólvonalról. Utána Lens lesről lőtte a hálóba,  marad a 0-0.

(A hollandok azt jelentették, hogy minden jegy elkelt a mérkőzésre, azonban közel sincsen teltház az Amsterdam ArenA-ban.)

6. perc: Guzmics szerelte van Persie-t, az ellentámadás után Böde lövését blokkolták a holland védők. Eddig csak a magyar szurkolókat hallani, zúg a "MINDENT BELE!"

8. perc: Egy holland szöglet után Bogdán ejtette ki a kezéből a labdát, van Persie lövését blokkolta egy magyar védő.

10. perc: Dzsudzsák lőtt kapura egy oldalsó szabadrúgást, amibe a kapufa mellett beleért Vorm kapus, de már kívül. Kirúgással jönnek a narancsosok.

13. perc: van Persie-t próbálták indítani a középpályások, azonban Korcsmár és Guzmics remekül semlegesítették, kirúgással jöhet Bogdán Ádám.

15. perc: egy Böde-Németh ellentámadás után szögletre mentenek a hollandok. Dzsudzsák kanyarította középre a labdát, Németh Krisztián középen elesik, nincs tizenegyes. Kirúgást végezhet el Vorm.

16. perc: vezetnek a hollandok. Robin van Persie fejelte kapura a labdát Strootman beadása után, Bogdán már csak beljebb tudta segíteni. 1-0

18. perc: Dzsudzsák végzett el egy szabadrúgást, amely levágódott a sorfalról. A kipattanót Koman pocsékul adta be.

20. perc: Janmaat lőtt laposan egy szöglet után, elkerülte a kapunkat. Több a holland helyzet, de mi is igyekszünk.

Részeredmények:
Andorra-Románia 0-0
Észtország-Törökország 0-1

24. perc: védelmünk csak nézte ahogy Lens beszlalomozott a büntetőterületen belülre, majd kilőtte a labdát a nézőtérre.

25. perc: védelmünk ismét sehol, egy beadás után Strootman fejelt zavartalanul Bogdán kapujába. 2-0

28. perc: Robben tört be a tizenhatoson belülre, Kádár szerelte, majd rúgta szögletre a labdát.

31. perc: a hollandok csak cicázgatnak, a védelmünk csak keresgéli a labdát.

32. perc: megint nem a védelmen múlt, hogy van Persie nem lőtt gólt. A Manchester United sztárja elcsúszott a lövés pillanatában, aminek köszönhetően tisztázni tudtak a mieink.

38. perc: alázás! Egy benyesést rossz helyre mentett Korcsmár Zsolt, a kipattanót Lens vágta a kapuba. 3-0. Szinte pályán sincs a magyar csapat.

40. perc: Janmaat lövi szét a kapufát. Azt csinálnak a hollandok amit akarnak.

42. perc: miközben hullámzik a hazai közönség, Dzsudzsák végzett keményen lőtt kapura egy szabadrúgást, amelyet kiütött Vorm.

44. perc: kiütés! Egy ellentámadás után Robben tette van Persie fejére a labdát, aki nem is kell mondani, a kapuba fejelte. 4-0

Közben Románia megszerezte a vezetést Andorrában.

45. perc: 2 perc hosszabbítás következik az első játékrész végén.

45+2. perc: vége az első félidőnek. Bedarálta nemzeti tizenegyünket a holland csapat.

Csoportunk többi mérkőzésének félidei eredményei:
Andorra-Románia 0-1

A második félidő történései:

Tud-e változtatni játékán a magyar válogatott, vagy folytatódik a holland vágóhídi üzem? A szünet után kiderül.

Kettőt cserélünk a szünetben, Devecseri és Elek érkezik Kádár és Hajnal helyett.

46. perc: a magyarok kezdték a második játékrészt.

47. perc: szépítettünk! Dzsudzsák beadásába Bruma ért bele kézzel, büntető. Ezt is Dzsudzsák lövi, egyenesen a kapu bal alsó sarkába, a jobbra vetődő Vorm mellett. 4-1

52. perc: Németh szánta volna el magát lövésre a holland tizenhatoson belül, de a védelem odaért és szerelt. Kedves magyar játékosok! Így kéne nektek is!

53. perc: van Persie mesterhármast ér el. Robbentől kapott labdáját a bal alsó sarokba lőtte Bogdán alatt. 5-1. Ennek csúnya vége lesz így.

55. perc: most Dzsudzsák lövését blokkolták a hollandok. Az ellentámadás közben Devecseri szabálytalankodik Robbennel szemben, sárga lap a jutalma.

58. perc: MAGYAR HELYZET!!!!!!!! Elek tette át a hosszún érkező Bödéhez, akinek lapos lövését védte Vorm. Legalább valami magyar támadás félét feljegyezhettünk.

59. perc: újabb magyar kapuralövés. Dzsudzsák eresztett meg jobbról egy lövést, Vorm ismét hárított.

Csoportunk másik mérkőzésein:
Andorra-Románia 0-3
Észtország-Törökország 0-2

62. perc: van Persie helyett Kuyt folytatja a narancsosoknál.

63. perc: újabb magyar szöglet: Korcsmár fejelt kapura, könnyen védi Vorm. Teljesen átadják a területet a hollandok.

63. perc: Nigel de Jong és Németh Krisztián vitázott össze, mindketten kiérdemelték a sárga lapot Atkinson játékvezetőtől.

65. perc: komédiába illő öngól, amit az ex-újpesti Aarab is megirigyelne! Devecseri egy laza labdát fejelt senkitől se zavartatva a saját kapunk közepébe. 6-1

71. perc: Koman kínálta meg egy labdával az Amsterdam ArenA F szektorát.

75. perc: újoncot avatunk. Nikolics Nemanja bemutatkozik a magyar válogatott színeiben.

78. perc: Lens bolondította meg a tizenhatos jobb sarkánál Vanczákot, lövését Bogdán szögletre mentette.

79. perc: Németh Krisztián helyett Nikolics Nemanja folytatja.

80. perc: Dzsudzsák adhatott be oldalról szabadrúgást, ami után Nikolics csapott le a labdára, mellé lőtte.

81. perc: Strootman helyett Leroy Fer folytatja.

82. perc: Guzmics Richárd is megkapja a saját sárga lapját.

82. perc: ellentámadást vezethettünk Varga révén, végül Nikolicshoz passzolt, akit leszerelt a holland védelem.

86. perc: ott a hetedi. Rafael van der Vaart szabadrúgása a sorfalon megpattanva jutott a kapunkba. 7-1.

90. perc: újabb szabadrúgás, most Robben végzi el és tekeri a labdát a kapunkba. 8-1

90+1. perc: még 3 perc szenvedés a magyar szurkolóknak.

90+4. perc: Martin Atkinson végre lefújta a mérkőzést. Ezt nagyobb fájdalom volt nézni, mint a bukaresti 0-3-at. Védelem nélkül is hoztuk volna ezt.