Egyéb sportok

ÉLŐ: Három arany- és két bronzérem a délutáni termés Szegeden

A 16 órakor kezdődő döntők során nyolc számból hétben érdekeltek vagyunk egységeink révén.

FÉRFI K-2 1000 M: Dombi Rudolf, Kökény Roland
FÉRFI C-4 1000 M: Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály, Vasbányai Henrik, Németh Szabolcs

15 óra 50 perc: Hamarosan kezdődik az első ma délutáni döntő Kozmannal és Korisánszky-val.

16 óra 1 perc: Vége a C2-es 500 méteres futamnak, a Kozmann György, Korisánszky Péter duó a kilencedik helyen végzett. Románia, Azerbajdzsán és Németország végzett a dobogón, ilyen sorrendben.

""

16 óra 9 perc: Megvan az első pénteki aranyérem, Csipes Tamara 1000 méteren világbajnok. Csipes 500 méternél csak ötödik volt, de a táv második felében nagyszerű tempót lapátolt, aminek meg is lett az eredménye. Magabiztos versenyzéssel nyert.

16 óra 33 perc: Itt a második világbajnoki aranyérem. Vajda Attila kenu egyesben 1000 méteren hatalmas csatában győzött spanyol és az üzbég kenus előtt. 500 méternél még másfél hajó hátránya volt Vajdának.

16 óra 41 perc: A női kajak négyes 500 méteren volt verhetetlen. Ezzel megszületett a harmadik aranyérmünk a szegedi világbajnokságon. A győztes csapat névsora: Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Kovács Katalin, Benedek Dalma.

16 óra 49 perc: A női kajak 1000 méteres távján a Medveczky Erika – Sarudi Alíz duó jól kezdett, de utána visszaesett, így a bronz jutott a milyeinknek. Németországé az aranyérem.

17 óra 5 perc: A férfi kajak ketteseknél 1000 méteren Dombi Rudolf és Kökény Roland 250 méternél csak negyedik volt, 750 méternél viszont már csak hetedik volt a magyar egység, a végére maradt egy kis szufla és végül 6. helyen ért célba a magyar kettes. A szlovákok nyertek!

17 óra 21 perc: A férfi kenu négyesben 1000 méteren a Sáfrán Mátyás, Sáfrán Mihály, Vasbányai Henrik, Németh Szabolcs kvartett 500 méternél még harmadik volt, óriási hajrában végül a Fehérorosz egység lett világbajnok és minimális különbséggel, de Románia is megelőzött minket, így megszületett a második magyar bronzérem Szegeden.

Több döntő, ma már nem lesz, hamarosan jönnek az ünnepélyes eredményhirdetések.

A holnapi, szombati program:

8 óra: 200 m-es előfutamok
10 óra 30: 200 m-es középfutamok
DÖNTŐK 14:25 ó (NŐI C-2 500 M, NŐI K-1 500 M, FÉRFI K-1 500 M, FÉRFI C-1 500 M, FÉRFI K-2 500 M, NŐI K-2 500 M, FÉRFI C-2 1000 M, FÉRFI K-4 1000 M)
16 óra 40: váltó előfutamok