Kézilabda

ÉLŐ: Győri Audi ETO – FTC-Rail Cargo Hungaria, női kézilabda Magyar Kupa, negyeddöntő

"Sajnos nem volt szerencsénk a sorsolásnál, mivel a Győr a címvédő, és a legjobb magyar csapat is – mondta a klub honlapjának Szamoránsky Piroska, a Ferencváros beállósa. – Úgy gondolom, hogy teljes nyugalommal mehetünk Győrbe, nincs miért görcsölnünk, és akkor ott lehetünk az ETO nyakán. Nem az a feladatunk, hogy bravúrt hajtsunk végre, de ha azt a fomrát tudjuk nyújtani, amit szombaton a Zvenyigorod ellen nyújtottunk, akkor lehet esélyünk."

Elek Gábor arra emlékeztetett, hogy idén a két, Győr elleni bajnoki nem sikerült túl jól, így nem tartja csapatát esélyesnek – már csak azért sem, mert a Fradi pénteken már repül Moszkvába a KEK-visszavágóra. "Patikamérlegen kell mérni a terhelést és az edzéseket, hiszen nagyon sűrű ez a hét számunkra – mondta a vezetőedző az ftckezilabda.hu-nak. – Szerencsétlen ez a sorsolás, ennek ellenére a legjobb összeállításunkban utazunk le Győrbe, de az nem biztos, hogy úgy is fogunk lejönni a pályáról. Ha áldozni kell, akkor a Zveztda meccset fontosabbnak tartom…"

A Győriek a BL-menetelés közepette találkoznak a Fradival, Pálingerék hétvégén az Itxako ellen hazai pályán játszottak döntetlent, így pihentnek ők sem nevezhetőek.