ÉLŐ: Győr-FTC, kézilabda Magyar Kupa, döntő

A bajnoki döntő után újra megmérkőzik egymással a két alakulat.

KÉZILABDA
Magyar Kupa, döntő:
Győr – Ferencváros 19:00

1-10. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Győr kezdte a mérkőzést és Rédei-Soós révén előnybe is került, majd a Ferencváros átvette a kezdeményezést és elhúzott a találkozó elején két góllal. 2-4 Felváltva estek a gólok és a Győr is magára talált, így a találkozó elején csak úgy záporoztak a lövések és a gólok. 5-5 Majd a Győr magára talált és elhúzott a Fraditól. 7-5

11-15. perc: Háromra nőtt a különbség a két együttes között, mikor Elek Gábir időt kért, hogy rendezze a sorokat. 8-5 Hiába az időkérés, a Győr ezen a mérkőzésen sem hagy kétséget afelől, hogy jobb riválisánál. 10-5

16-20. perc: Bravúrosan véd Lunde a Győr kapujában, a Fradi több mint tíz percig volt gólképtelen, Vérten Orsolya büntetőből törte meg a gólcsendet, ám ez is kevésnek bizonyult, a Győr tartja az öt gólos különbséget. 12-7

21-25. perc: Cifra Anita kapott két perces büntetést a Fradiból 13-8-as állásnál és a hetest Kovacsics értékesítette, így lett közte hat a különbség. 14-8 Szekercés lőtt gólt emberhátrányból, majd Kovacsics újabb hetessel jelentkezett, miközben Lunde továbbra is remekel. 15-9

26-30. perc: Ugyan kicsit leült a mérkőzés, de a Győr vigyáz rá, hogy a Fradi ne jusson túl közel hozzájuk, ebben Amorim blokkjai nagy segítségére vannak csapatának. Vérten hetesből szépített, de így is megnyugtató előnnyel mehet a Győr pihenőre. 17-11 a szünet.

Félidő

31-35. perc: Görbicz kezdte meg a második félidőben a gólgyártást, majd Vérten hetesből válaszolt a győri találatra. Ezután Löke is betalált, így 19-13 a Győrnek.

36-40. perc: Szekerczés harmadik góljával kapaszkodott a Ferencváros, de Orbán is úgy ment át a védelmen, mint kés a vajon, majd Zácsikot kiszórták két percre és még hetest is dobhatott a Győr. Folyamatosan nő a különbség a két együttes között. 23-16

41-45. perc: A Ferencváros teljesen összeesett, mi sem bizonyítja ezt jobban, minthogy az első két perces emberhátrányában is több gólt dobott a Győr, mint a Fradi. Szepesi góljával már tíz közte a különbség, a győri közönség rászámolt a ferencvárosiakra. 28-18

46-50. perc: Ragyogó kínai figura után már tizenegy góllal vezetett a Győr, amikor a Ferencváros egy három gólos szériába kezdett, miközben a győriek főleg a kapufát forgácsolták, így a fővárosiak visszajöttek tízen belülre. 30-22

51-55. perc: Itt is ott is estek a gólok és az FTC nyitott védekezésre váltott. Szekerczés kiállították két percre, a Győr hetest dobhatott,amit Kovacsics belőtt, majd Zácsik villant a Fradiból emberhátrányban. Ezután a Győr a közönségnek is játsszva, dupla kínai figurával jelentkezett. 34-25

56-60. perc: Az ETO zsinórban kilencedik kupagyőzelmét nyerte, a Fradi végül belül maradt a tízen, hiszen a vége 36-28. Vége a találkozónak!