Kézilabda

ÉLŐ: FTC-Rail Cargo Hungaria – Oltchim Valcea 23-30, női kézilabda BL, vége

ELŐZMÉNYEK

Az utóbbi két KEK-kiírásban első FTC-Rail Cargo Hungaria eddig erőn felül teljesített, hiszen Zácsik után másik ásza, Pena is kidőlt a sorból, és részben emiatt múlt vasárnap kikapott a Krim Ljubljana vendégeként, így az egymás elleni összevetésben már a szlovén együttes a jobb.

Most az a Valcea látogat Dabasra, amely február 3-án 23-22-re kikapott a zöld-fehérektől, ám azóta a román alakulat sztárjai helyi sajtóértesülés szerint hozzájutottak elmaradt bérük egy részéhez, és ismét "ég a harci tűz" bennük.

Elek Gábor, a ferencvárosiak vezetőedzője az MTI-nek elmondta: az majd csak a pályán derül ki, jót tett-e a csapatnak, hogy négy év után ismét pontot tudtak elvenni a magyar bajnokságban az egyeduralkodó Győrtől.

"Már korábban mondtam, hogy a Valcea elleni meccs most a legfontosabb. Sajnos, sok a sérültünk, így kevés a variációs lehetőségünk, de eddig bírtuk erővel. Kérdés, meddig tartható ez…" – jegyezte meg Elek.

Amennyiben az FTC pontot szerez, biztosan bejut a legjobb négy közé, és ebben az esetben először fordulhat elő, hogy két magyar csapat is elődöntős lesz a legrangosabb nemzetközi kupában.

Az egy hét múlva esedékes záráskor a Ferencváros a Zvenyigorod vendége lesz, a Valcea pedig fogadja a Ljubljanát.

A TALÁLKOZÓ

Cikkünk folyamatosan frissül!!!

1. félidő:

1-5. perc: A Valcea lőtte a meccs első gólját, de Tomori vezérletével az első öt perc végén már a mieink vezettek 5-3-ra.

6-10. perc: A betegen pályára lépő Tomorival nem tudtak mit kezdeni a románok, így a 7. percben máris időt kértek. A túloldalon Bulatovic termelte ipari mennyoségben a gólokat, 7-6-tal zárult az első tíz perc.

11-15. perc: Mangarova indult be a románoknál, nálunk csak Vérten és Szamoránsky tudott eredményes lenni, így a vendégek egyenlítettek az első negyed óra végére (9-9).

16-20. perc: Tomori és Szucsánszki gondoskodott arról, hogy a vezetést ne tudják átvenni a románok, az ex-győri Aurelia Bradeanu azonban megint egyenlített. A kapusok pillanatai következtek, Navarro és Abramovics is ziccereket fogtak, így egyenlő maradt az állás (11-11).

21-25. perc: Tomori hetest rontott, majd átlövésből javított, két gyors román gól után azonban Elek Gábor időt kért, és a Bulatovic körüli védekezésre hívta fel a figyelmet (13-13).

26-30. perc: Barbosa révén megszerezte a vezetést a Valcea, majd már kettő is volt az előnyük, Szucsánszki és Cifra azonban egyenlített, így döntetlennel vonultak félidőre a csapatok (15-15).

2. félidő:

31-35. perc: Dajka Bettina két őrületesen nagy góljával megint kettővel vezettek a zöld-fehérek, ám Bulatovicsék hamar egyenlítettek (17-17).

36-40. perc: Bradeanu és Tomori lőtt gólt, majd hamar felkeményedett a Valcea védekezése, így Elek Gábor azonnal időt kért. Sajnos nem használt, hosszú percekig gólképtelen maradtak a mieink (18-20).

41-45. perc: Továbbra sem találta a kaput a fáradtnak tűnő Fradi, ám Abramovics bravúrjai életben tartották a zöld-fehéreket, akik nég emberelőnyben is alig-alig tudtak betalálni (19-22).

46-50. perc: Időt kért a Valcea edzője, mert érezte, eldőlhet a mérkőzés. Schuch Nelli ugyan gólt szerzett, de a románok folyamatosan növeték előnyüket, így a hajrának öt gólos hátrányban vágtak neki a mieink (20-25).

51-55. perc: Egy utolsó nagy hajrát nyitott a Fradi, hetesből és szélről voltunk eredményesek, ám amikor labdánk volt a mínusz kettőhöz, hibáztunk, így aztán öttel ment a Valcea öt perccel a meccs  vége előtt (22-27).

56-60. perc: Sajnos a hajrára végleg elfogytak a házigazdák, és ugyan mindent megtettek a győzelemért, a románok ezen a napon jobbak (és többen) voltak. Ezzel eldőlt, hogy a Fradi sorsa nem a saját kezében van, amennyiben ugyanis a jövő hétvégén a népligetiek nem nyernek, vagy a románok hazai pályán legyőzik a már biztos továbbjutó Krimet, ők jutnak be az elődöntőbe (23-30).