Magyar foci

ÉLŐ: Ferencvárosi TC – Újpest FC 2-1, OTP Bank Liga, 19. forduló

A találkozó előtt

Ricardo Moniz, a Ferencváros vezetőedzője
"Szégyellem magam a szerdai, Pápa elleni vereség miatt, de aki ismer, tudja rólam, hogy mindig vállalom a felelősséget – a kudarcokért is. Nagyon jó érzés tudni, hogy a szurkolók a csapat mögött állnak, a drukkerek bizalmát pedig remélem a pályán hálálja meg majd a csapatom."

Marc Leliévre, az Újpest vezetőedzője
"Az atmoszféra egészen különleges ezeken a meccseken, ugyanakkor edzőként nem felejthetem el, hogy ez is egy olyan futballmérkőzés, amelyen ugyanúgy három pontot lehet szerezni, mint a többi csapat ellen. Figyelnem kell arra, hogy ne ragadjanak el az érzelmek. Ez egyébként nem könnyű feladat, hiszen tudom, hogy milyen sokat jelent szurkolóinknak a győzelem, és fantasztikus volt a hangulat mindkét derbin, amelyeken a kispadon ültem, Csak érzelmekkel viszont nem lehet mérkőzést nyerni. A szív nagyon fontos a győzelemhez, de önmagában nem elég. A fejünkre és a szívünkre is szükségünk lesz ahhoz, hogy jó eredményt érhessünk el. Csak csapatként győzhetjük le a Ferencvárost! A héten a magyar játékosok szerveztek egy találkozót az első keret tagjainak. Leültek a külföldi játékosokkal, és elmondták nekik, hogy miről szól a Ferencváros elleni mérkőzést egy újpesti számára. A légiósaink erre azt mondták, hogy minden meccsen száz százalékot nyújtanak, de most saját határaikat túllépve ennél is többet akarnak majd kiadni magukból. Én, vagy a többi edző ott sem voltunk, utólag mondták nekem is ezt. Szerintem remek dolog, hogy ilyen játékosaink vannak, ráadásul majdnem mindenki a pályán volt ősszel a hazai derbin, így a hozzáállással egészen biztosan nem lesz semmilyen probléma."

A mérkőzés

1. félidő:

1-10. perc: A hazaiak zöld-fehér, a vendégek lila szerelésben lépnek pályára. A hazaiak kezdték a mérkőzést, és ők is alakították ki az első helyzetet: Csukics indult meg egy hosszú indítással, de az utolsó csel közben elesett. A lila-fehérek nem kezdtek megilletődötten, mindkér kapu előtt alakultak ki veszélyes jelenetek, igazi helyzetet azonban nem hozott az első tíz perc.

11-20. perc: A 11. percben Jenner életveszélyes beadását mentették a vendég védők az utolsó pillanatban szögletre. A sarokrúgás után Balajcza rettenetesen jött ki, ám Csukics egy méterről képtelen volt eltalálni az üres kaput… A folytatásban inkább a mezőnyjátéké volt a főszerep.

21-30. perc: Az egyik oldalon Kabát Péter veszélyeztetett, a túloldalon Jenner lövését kellett védenie Balajczának. A 29. percben Böde Dániel szenzációs esernyőcsellel indult meg a félpályánál, senki nem érte utol, lövése azonban egy méterrel elkerülte a hosszú alsó sarkot. A Ferencváros ebben a tíz percben egyértelműen magához ragadta a kezdeményezést.

31-40. perc: A 35. percben Jenner kapott csodás labdát, már Balajczát is kicselezte, ám lövésébe a kapusban eleső Szélesi Zoltán belevetődött, így továbbra sincs meg a hazai vezetés. A 40. perc legvégén Jenner lőhetett 20 méterről, azonban kicsivel kapu fölé durrantott.

41. perc: GÓÓÓL! Somalia tologatta a labdát az Újpest térfelén, a vendégek nem vették komolyan, a színesbőrű légiós gondolt egyet, és 25 méterről, középről eldurrantotta a labdát és kipókhálózta a bal felső sarkot, 1-0.

40-45. perc: Christ kapott sárga lapot szövegelésért, majd véget is ért az első játékrész, melynek végén a jobban játszó Fradi megérdemelten vezet az UTE ellen.

2. félidő:

46. perc: Egyelőre nem tudott elkezdődni a második félidő, mert óriáis füst lep el mindent.

46. perc: Néhány perc várakozás után elkezdődött a második félidő. Egyik csapat sem cserélt.

48. perc: Kabát Péter kapott sárga lapos figyelmeztetést.

51. perc: GÓÓÓL! Egyenlített az Újpest. Iandoli tört be a Fradi 16-osára, majd jól centerezett, ahol az érkező Kabát Péter közelről passzolt a kapuba, 1-1.

59. perc: Cserélt a Ferencváros. Ricardo Moniz azonnal reagált a bekapott gólra. Aborah jött le, Klein be. Szerkezetet nem váltott ugyan a Fradi, de Somaliát előre tolta Moniz.

65. perc: Gyömbér Gábort kell ápolni. A Ferencváros játékosát Kabát Péter könyökölte le csúnyán. Fel is szakadt a játékos szeme alatt a bőr.

74. perc: Cserél az Újpest. Moraes jött le, míg Lázár Bence lépett pályára.

92. perc: GÓÓÓL! Hatalmas góllal újra vezet a Ferencváros. Vladan Cukic óriási gólt lőtt 17 méterről, 2-1.

93. perc: Cserél a Ferencváros. A gólszerző Cukic jött le, Hakola állt be a helyére. A cserét követően Solymosi le is fújta a találkozót. Megérdemelten nyert a Ferencváros.