Labdarúgó NB I

ÉLŐ: Ferencváros – Győri ETO FC, NB I-es mérkőzés

AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉST A NÉGYES CSATORNÁRA KATTINTVA ÉRHETED EL!

Détári Lajos: "A keretből mindenki egészséges, így mindenkire számíthatok – fogalmazott szakvezetőnk. – Jó találkozóra számítok, remélem, hogy a közönség is élvezi majd a mérkőzést. A csapattól elsősorban támadójátékban várok fejlődést, de a védelemtől is nagy koncentrációt követelek meg, nem kaphatunk gólt. Az ETO egy egységes csapat, amely sorozatban 5 mérkőzést nyert, így most a játékosaik tele vannak önbizalommal. Nagyon oda kell figyelnünk, mert mindig akad egy jó játékosuk, aki kiemelkedően teljesít, és eldönti a találkozót. A várható esővel nem foglalkozunk, vannak olyan technikásak a játékosaink, hogy ezt áthidalják. Mindenre felkészültünk, így ha holnap havazik, akkor is győztesen kell lejönni a pályáról."

Pintér Attila: "Biztos, hogy egy jó hangulatú stadionban fogunk pályára lépni, minket is fel kell, hogy dobjon ez az atmoszféra. A három pont megszerzéséért mindet el kell követnünk"

1-15 perc: a 15. percben Marek Strestík indította a középpályáról tökéletes ütemben Nikola Trajkovicsot, aki lefutotta Balog Zoltánt, és 17-ről laposan a jobb alsóba lőtt. 0–1

15-30 perc: a 21. percben Jovanovics 11 méterről szúrta rá a labdát, a kapus hárított, a kipattanót a feladó okosan lepasszolta: Belicky Gergő pedig egyenlített 1–1.  A 24. percben ismét vezetés szerzett a Győr: szögletet követően, a visszafejelt labdát Vladimir Djordjevics ballal a léc alá vágta. 1–2

30-45 perc: a gólgyártás leállt, az iram azonban nem. Hatalmas kapusbravúr Sztevanovics részéről, ami könnyen lehet, hogy az év védése lesz. A 43. percben gólt fejel a Győr, de bíró les miatt érvényteleníti a talűál, marad a 2-1-es győri vezetés.

45-60 perc: potyognak a sárgák. Egy percen belül kétszer is villan a sárga kártya, előbb Babic lökte Simicet, majd Strestík rúg Hakola alá, ami szintén lapot ér. Pölöskey is besárgult, mert lesétált a pályáról, a mezét is levette, mert azt hitte lecserélik, ami be is következett pár perccel az ominózus eset után. Az 57. percben sortűz alá vették a Fradi kapuját: Jovának háromszor is bravúrt kellett bemutatnia, marad a győri vezetés.

60-80 perc: egyenlített a Fradi a 78. percben. 2-2 Szöglet után Grúz középre ollóz, Sivic leveszi, majd kapura emeli, Stevanovics csak felütni tudj a labdát, és még a földön fekszik, amikor Busai "megtámadja" és a kapus a saját combjára üti a labdát a gólvonalon. 2-2

80-90 perc: az utolsó tíz percben a játékvezető kiosztott még két sárgalapot, Djordjevics fejét a pálya mellett összevarrták, Busai megsérül, ápolásra szorul és már nem tudja folytatni a játékot,  több cserére nincs lehetőség, így a meccset a Győr emberelőnyben fejezi be. Végeredmény: 2-2