ÉLŐ: Anglia – Ukrajna 1-0, Európa-bajnokság, D-csoport

Roy Hodgson, az angolok szövetségi kapitánya: "A játékosaim hisznek magukban, és ha a teljesítményük úgy nő, ahogy vártuk, akkor nem lesz gond. Tudjuk, hogy egy nehéz mérkőzés vár ránk. Ennek a keretnek minden tagja topklubokban játszik, rendszeresen pályára lépnek a Bajnokok Ligájában és rengeteg nagy meccset játszottak már. Tisztában vagyunk vele, hogy rengeteg szurkoló áll az ukránok mögött, de a mi játékosaink képesek megbirkózni a kihívással.

A MÉRKŐZÉS ÉLŐ, SZÖVEGES TUDÓSÍTÁSÁT ITT OLVASHATOD EL, KATTINTS!

Oleg Blohin, az ukránok szövetségi kapitánya: "Senki se várja tőlünk, hogy felrepüljünk a Holdra, hagyjuk a fantáziát. Anglia a favorit, szóval rajtuk van a nagyobb teher. Nekünk nyugodtnak kell lennünk, és ha az eredmény nem lesz számunkra kedvező, de harcolunk a pályán az utolsó percig, akkor jól jövünk ki a dologból. Mi egy új, fiatal csapatot építünk, azt gondolom, az angolok idegesek lesznek."

Percről-percre:

45. perc: vége az első félidőnek, amely teljesen eseménytelenül telt, 0-0 az állás.

48. perc: Gerrard beadása két lábon is megpattant az ukrán védelemben. Ez megzavarta Pjatovot, aki elengedte a labdát és a hosszú sarkon érkező Rooney befejelte azt. Videó!