Forma-1 / Motorsport

Elías nyert Misanóban, Talmácsi a 7. lett

A verseny azonban Scott Redding, Tomizava Soja és Alex De Angelis borzalmas nagy bukásáról marad sajnos emlékezetes.

Talma jól kapta el a rajtot, és a 10. helyét gyorsan a nyolcadikra cserélte, míg csapattársa, Iannone Cluzellel csatázott az élen. Nem sokkal később kiderült, hogy kiugrás miatt került ennyire előre, így boxutca-áthajtásos büntetésre kellett vonulnia.

Az élen Tomizava, Elías, Cluzel és Corsi vívott nagy csatát, kicsivel hátrébb pedig előbb De Angelis, majd Pasini is megelőzte a magyar versenyzőt, aki ezzel a 9. pozícióba csúszott vissza.

A 8. körben Pasini kicsúszott, így Talmácsi ismét a 8. helyen állt – Iannone a 29. volt ekkor –, majd három körrel később óriási bukásnak lehettünk szemtanúi: Tomizava megcsúszott, és Redding, valamint De Angelis is áthajtott rajta! Mindhárman kiestek, az állapotukról egyelőre nincs hír.

Az élen Elías folyamatosan szakadt el Corsitól és Simóntól, Talmácsi a 6., Iannone a 21. helyen haladt.

Három körrel a vége előtt Iannone motorja felmondta a szolgálatot – a 15. pozícióból esett ki végül az olasz –, míg az élen Elías magabiztosan haladt. Mögötte Simónt megszorítani sem tudták, így csak a harmadik helyezett személye volt kérdéses az utolsó körökben. A dobogóra végül még Lüthi fért fel – Talmácsi pedig a 7. helyen zárt.