Magyar foci

EL: A Fradinak sikerült, az MTK-nak nem

""

Az első félidőben szerzett három góllal a budapesti zöld-fehérek gyorsan eldöntötték a továbbjutás kérdését a nézők nélkül megrendezett mérkőzésen.

Akárcsak a párharc első felvonásán, ezúttal is rögtön a mérkőzés elején vezetést szerzett a Ferencváros, s most is Gera Zoltán volt eredményes a negyedik percben. Az egy héttel ezelőtti összecsapással ellentétben a zöld-fehérek ezúttal a folytatásban is lendületben maradtak és kihasználták helyzeteiket: Böde Dániel révén már a huszadik percben megduplázták előnyüket, ráadásul Thomas Doll együttese közvetlenül a szünet előtt el is döntötte a továbbjutást, miután Busai Attila továbbította az üres kapuba Roland Lamah átadását.

A fordulást követően csak a különbség maradt az egyetlen kérdés, a 64. percben növelhette volna előnyét a magyar együttes, de Lamah büntetőt rontott. A fővárosiaknak ezután is volt még néhány lehetősége, ezek közül Haraszti Zsolt az egyik utolsót értékesítve talált a kapuba, a végeredményt pedig a vendégek részéről Deniz Türüc állította be egy szépségdíjas találattal.

Európa Liga-selejtező, 1. forduló, visszavágó:
Ferencváros-Go Ahead Eagles (holland) 4-1 (3-0)
Groupama Aréna, zárt kapuk mögött, v.: Bojan Pandzic (svéd)

Továbbjutott: a Ferencváros, 5-2-es összesítéssel
gólszerzők: Gera (4.), Böde (20.), Busai (45.), Haraszti (88.), illetve Türüc (93.)
sárga lap: Gera (84.), Hajnal (90.), illetve Nieuwpoort (51.)

Ferencváros:
Dibusz – Ramírez, Nalepa, Dilaver (Gyömbér, 28.), Leandro – Somália, Gera – Varga R. (Haraszti, 79.), Busai (Hajnal, 72.), Lamah – Böde

Go Ahead Eagles:
Cummins – Nieuwpoort (Lambooij, 76.), Schenk, Vriends, Teijsse – Duits (van Ewijk, 73.), Rijsdijk, Türüc – van Overbeek, Schalk (Ten Den, 59.), Wolters

A Ferencváros a következő körben a máltai Balzan és a bosnyák Zeljeznicar párharcának győztesével találkozik.

Az MTK 3-1-es vereséget szenvedett a szerb Vojvodina vendégeként a labdarúgó Európa Liga-selejtező első fordulós párharcának csütörtöki visszavágóján, így búcsúzott a sorozattól.

Három percig kellett várni a mérkőzés – és egyben a párharc – első góljára, amelyet az MTK szerzett meg, de a magyar csapat csupán valamivel több mint tíz percig tudta megőrizni az előnyét. Az első negyedóra végén ugyanis egy ritkán látható szabadrúgásgóllal, Hegedüs kapus hathatós közreműködése mellett egyenlített a hazai együttes. A szerbek ezután egyértelműen átvették a mérkőzés irányítását, s a félidő hajrájában másodszor is betaláltak.

A szünet után gyorsan kétgólosra növelte a különbséget a Vojvodina, amely a folytatásban is igyekezett támadófutballt bemutatni, s már a középpályán megállítani az MTK próbálkozásait. A magyar csapat nem tudott fogást találni a szerbek védekezésén, így nem sikerült kiharcolnia a továbbjutást.

FK Vojvodina (szerb)-MTK Budapest 3-1 (2-1)
Újvidék, 16 ezer néző, v: Tore Hansen (norvég)
Továbbjutott: a Vojvodina, 3-1-es összesítéssel.
gólszerzők: Sztaniszavljevics (14.), Mrdakovics (40.), Ivanics (51.), illetve Strestík (3.)
sárga lap: Makszimovics (30.), Nasztics (84.), illetve Thiam (37.), Vukmir (70.)

Vojvodina:
Zsakula – Vasilics, Pankov, Djurics, Nasztics – Sztaniszavljevics, Makszimovics (Puskarics, 55.), Ivanics, Sekulics, Stamenics (Babics, 77.) – Mrdakovics (Palosevics, 90.)

MTK Budapest:
Hegedüs – Bese, Grgics, Vukmir, Vadnai – Strestík (Szatmári, 63.), Thiam, Kanta, Vass Á. (Gera D., 93.), Varga Sz. (Ramos, 53.) – Torghelle

KETTŐVEL KIKAPOTT, DE TOVÁBBMENT A LOKI!

AZ ÉLŐ KÖZVETÍTÉS

A hosszabbításban szépítettek a hollandok. Egy gyorsan elvégzett szabadrúgásunk után kontráztak a hollandok, Deniz Türüc fektette el Leandrót, majd kilőtte Dibusz kapujának bal felső sarkát.

90. perc: Böde lépett ki ziccerben, de védett a holland kapus, majd Haraszti lőtt kapu mellé.

88. perc: Haraszti ezúttal jobban vette át a labdát, egy csel után köténnyel egy védőnek kilőtte a holland kapu jobb oldalát, 4-0

83. perc: Gera kap sárgát egy becsúszás után, elsőre labdát talált, de tovább lendült a láb. Előtte Cummins jött ki jól egy hosszan átvett labdára Harasztitól.

78. perc: Az új szerzemény, Haraszti Zsolt érkezik Varga helyére

71. perc: Hajnal érkezik Busai helyére, cserélnek a hollandok is

66. perc: Hatalmasat védett Dibusz Dénes, egy ollózás után Leandróról pattant a labda saját kapuja felé.

63. perc: Egy kezezés után büntető a Fradinak, teljesen jogosan. Lamah áll a labda mögé, de mellé lövi…

51. perc: Sven Nieuwpoort sárgult be, közben hangos durranások hallatszódnak be az utcáról, reméljük az UEFA nem hallja ezeket

Sajnos rosszul indult a második félidő, Mirko Ivanics megszerezte a szerbek hamrmadik gólját.

Szerbiában vége az első félidőnek! És az Üllői úton is!

42. perc: A Fradi eldöntötte a meccset, Lamah cselezte le magát az alapvonalon, ameddig Cummins kilépett rá, majd Busai elé tálalt, akinek nem volt nehéz dolga. 3-0!

40. perc: Eksztázisban a szerbek, sajnos fordított a Vojvodina. Miljan Mrdakovics érkezett csukafejessel Sztaniszlavjevics remek beadására

36. perc: Varga beadása után egy veszélyesnek tűnő fejes, de fogta Cummins

30. perc: Novica Makszimovics szabálytalankodott Thiam ellen, a Vojvodina játékosa besárgult.

27. perc: Dilaver nem tudja folytatni a játékot, Gyömbér Gábor áll be a helyére

20. perc: Előbb Varga Roland ront ziccert, de a következő támadás már gólt ért. Böde Dániel, a Fradi csapatkapitánya lőtt Cummins kapujának jobb oldalába, miután az nemes egyszerűséggel gólpasszt adott Bödének.

Közben sajnos egyenlített a Vojvodina, Alekszandar Sztaniszavljevics ívelt a kapu hosszú oldalába egy szabadrúgást. Hegedűs sajnos nem jól számította ki a labda ívét.

Jól hallható az utcán szurkoló zöld-fehér fanatikusok buzdítása, miközben a Ferencváros talán kissé túlzottan is megnyugodott.

Közben megszerezte a vezetést az MTK is, egy beívelés után Marek Strestík fejelt a bal alsóba

4. perc: Itt is a vezetés! Varga Roland lekészítése után ismét Gera Zoltán lőtt gólt, vezet a Fradi!

A Fradi rögtön egy nagy helyzettel kezdett, de Busai Attila kapu mellé lőtt az üresen tátongó lelátók előtt.

A Fradi 1–1-es döntetlenről, az MTK gólnélküli első meccs után kezdte meg a maga meccsét.

Európa Liga, selejtező, 1. forduló, Üllői út, V: Bojan Pandzic (svéd)

FTC: Dibusz – Dilaver, Nalepa, Leandro, Ramírez – Busai, Somália – Varga R., Gera Lamah – Böde. Vezetőedző: Thomas Doll.

Go Ahead Eagles: Cummins – Nieuwpoort, Schenk, Vriends, Teijsse – Duits, Rijsdijk, Türüc – Van Overbeek, Schalk, Wolters. Vezetőedző: Dennis Demmers
Az első mérkőzésen 1–1

Vojvodina–MTK, Újvidék, Karadjordje Stadion V: T. Hansen (norvég)

Vojvodina: Zsakula – Djurics, Vaszilics, Nasztics, Pankov – Makszimovics, Szekulics – Sztaniszavljevics, Ivanics, Sztamenics – Mrdjakovics
MTK: Hegedüs – Bese, Grgics, Vukmir, Vadnai – Thiam, Vass Á. – Strestík, Kanta J., Varga Sz. – Torghelle
Az első mérkőzésen: 0–0