Egyre lejjebb csúszik a Washington Capitals

Hol van a vége ennek a rossz sorozatnak? Kérdezhetik a Washington Capitals szurkolói, ugyanis a csapat a mai játéknapon is kikapott, így sorozatban hét mérkőzés óta nem ünnepelhetett győzelmet. A fővárosi alakulat az Anaheim Ducks csapatát látta vendégül. Az első harmadban a  hatalmas kapura lövési fölényét (17-7) csak egyszer tudta gólra váltani a Capitals Brooks Laich révén. A következő játékrészben Joffrey Lupul kiegyenlített, majd az utolsó harmadban egyik alkulat sem talált a kapuba, így jöhetett a ráadás ahol Ryan Getzlaf a hosszabbítás utolsó percében döntött a Ducks javára. A Pittsburgh Penguins sorozatban második vereségét szenvedte el, ugyanis tegnap kikapott a Philadelphiától, ma pedig a New York Rangers adott egy egy harmados leckét a csapatnak. A találkozó első 40 perce nem keltette fel igazán a CONSOL Energy Centerbe kilátogató 18,242 ember figyelmét, ugyanis egyetlen gól eset, igaz azt a hazai csapat szerezte Evgeni Malkin révén. Érdekesség, hogy a gólpasszt Sidney Crosby adta így egymást követő 20. mérkőzésén szerzett legalább egy pontot. Az ominózus negyedben a NY Rangers valamivel több mint hat perc leforgása alatt négyszer (Erik Christensen, Alexander Frolov, Artem Anisimov, Brian Boyle) is bevette a Pens kapuját, így simán nyerte a szorosnak induló összecsapást. Sorozatosan nyeri rangadóit a Philadelphia Flyers. A tavalyi Stanley-kupát elbukó csapat az elmúlt négy mérkőzésén megverte a Toronot, a Bostont, a Pittsburghöt és ma a Montreal Canadienst. A találkozó első harmadának a végén Jeff Carter, míg a második játékrész elején James van Riemsdyk révén két gólos előnyre tett szert a Philadelphia, melyre P.K. Subban válaszolt szintén ebben a harmadban. Az utolsó 20 percre tartogatták a muníciót a csapatok. Ebben a játékrészben három Flyers (Nyikoláj Zherdev, van Riemsdyk másodszor és Claude Giroux) és két Canadiens (Tomas Plekanec, Brian Gionta) gól született. Visszavágott a december 7-i hosszabbításos vereségért a Bufalo Sabres a Boston Buins csapatának. Pont mint a hónap elején, most is 3-2 lett a mérkőzés vég, csak most a Sabres javára és nem volt szükség a ráadásra. Öt mérkőzés után nyert ismét az idei szezon negatív értelemben vett meglepetéscsapata a New Jersey Devils. Az „ördögök” Martin Brodeur (29 lövés/29 védés) vezetésével lenullázták, míg Ilya Kovalcsukék (2 gól) háromszor is bevették a Phoenix Coyotes kapuját. A Detroit Red Wings feledtetni tudta tegnapi megalázó 5-0-as vereségét, amit a Los Angeles Kings ellen szenvedett el. A Red Wingset két svéd sztárja Nicklas Lidstrom (3 gól, 1 asszsiszt) és Henrik Zetterberg (4 assziszt) repítette a St. Louis Blues ellen. A Tampa Bay Lightning két vereség után már sorozatban második győzelmét aratta, a szenvedő fél az az Atlanta Thrashers volt, mely két egymást követő siker után kapott ki ismét. Hét gólos mérkőzést nyert meg idegenben a Carolina Hurricanes csapata. Érdekesség, hogy a vendégek az első, míg a Florida az utolsó harmadban ütöttel három gólt. A találkozót a második játékrészben Erik Cole góljával nyerte meg a Cans. Folytatódott a Nashville Predators jó sorozata, ugyanis utolsó nyolc összecsapásából hetet megnyert a csapat. A címvédő Chicago Blackhawks három nap alatt, már másodszor szenvedett vereséget a Colorado Avalnche ellen. A mérkőzésen Tomas Fleischmann csapata négy góljából hármat vállalt magára.

Washington Capitals – Anaheim Ducks 1-2 – hosszabbítás
Pittsburgh Penguins – New York Rangers 1-4
Montreal Canadiens – Philadelphia Flyers 3-5
Buffalo Sabres – Boston Bruins 3-2
New Jersey Devils – Phoenix Coyotes 3-0
Detroit Red Wings – St. Louis Blues 5-2
Tampa Bay Lightning – Atlanta Thrashers 2-1 – szétlövéssel
Florida Panthers – Carolina Hurricanes 3-4