Amerikai sportok

Egyre közelebb a döntőhöz: a Vancouver túlélte a „Cápatámadást”

Egy gyengébb első harmad után káprázatos mérkőzést láthatott az szurkoló, aki kilátogatott a HP Pavilion at San Joséba. A Vancouver Canucks harmadszor is nyert a San Jose Sharks elleni párharcban és csak egy győzelmet kell aratnia a nagydöntőhöz.

Az első harmadban 16 kapura lövés (10 San Jose, 6 Vancouver) és 4 perc kiállítás volt, de gól nem született ebben a játékrészben.

A második felvonásban felpörögtek az események. A 9. percben Ryan Kesler megszerezte a vezetést a Canucks-nek, majd 16 másodpercen belül (10:55, 11:11) belül Sami Salo duplázni tudott. Érdekesség, hogy mindhárom találat emberelőnyös szituációban született.

A harmadik harmad 5. percében Alex Burrows eldöntötte a mérkőzést. A Chicago Blackhawks elleni párharc hőse, már 6 találatnál jár a rájátszásban. Két perccel később Andrew Desjardins szépíteni tudott. A 15. minutumban, pedig Ryane Clowe találatával két gólra megközelítette a San Jose a Vancouvert, de a csoda elmaradt.

A párharc ötödik mérkőzést kedden játsszák Vancouverben.