Amerikai sportok

Egyetlen vereségre a franchise rekordtól a Cleveland Cavaliers

A Cleveland Cavaliers szurkolóinak, azon vágya, hogy a mai játéknapon végre megszakad a csapat rossz sorozata hamar szertefoszlott, ugyanis a Boston Celtics elleni mérkőzésen első félidejében eldőlt a találkozó. Nem vette félvállról a mérkőzést a Celtics, mely az első negyedben nyolc, a második felvonásban, pedig 14 ponttal nyert. A nagyszünet után a Massachusetts-i csapat egy fokozattal vissza vett, így a harmadik 12 perc 24-24-es döntetlennel, míg az utolsó felvonás 5 pontos Cavs előnnyel végződött. A Cleveland mai vereségével egymás után 18. mérkőzésén maradt nyeretlen és, már csak egy vereségre van a francshies 1982-es 19 mérkőzéses rekordjától.

A Los Angeles Lakers magabiztos győzelmet aratott a Utah Jazz ellen. A címvédő egy negyed kivételével mindegyik felvonást megnyerte. Az elsőt 15, a másodikat 13, a negyedik játékrészt, pedig 1 ponttal nyerte meg, a harmadik 12 perc 27-27-es döntetlennel zárult. A Jazz előző öt mérkőzését elveszítette.

A Dallas Mavericks hét ponttal legyőzte a Los Angeles Clipperst. A mérkőzésen a kaliforniai csapat sztárja Blake Griffin 22 pontig és 11 lepattanóig jutott, a másik oldalon Jason Terry 28 pontot szórt. Kwame Brown (13 pont, 18 lepattanó) vezetésével nyert a Charlotte Bobcats a Sacramento Kings ellen. A Denver Nuggets 11 ponttal megverte a Washington Wizardsot. A Denvernél hatan is elérték a 15 pont: Carmelo Anthony 23, Nene és Al Harrington 21-21, Arron Afflalo 18, Ty Lawson 17 és Chauncey Billups 15.