A szlovén csapat a legjobbjaival érkezik a Tour de Hongrie-re

Világklasszisok érkeznek hazánkba.

Ezúttal is rajthoz áll a Tour de Hongrie országúti kerékpáros körversenyen a szlovén Adria Mobil csapata.

A szervezők szerdai közleménye emlékeztet rá, hogy a kontinentális istálló az elmúlt két évben is ott volt a mezőnyben, igaz, azóta jelentősen átalakult, mert három rutinos versenyző is távozott.

Az idén kizárólag szlovén bringásokat foglalkoztató Adria Mobil jelenlegi keretének rangidőse, egyben legeredményesebb versenyzője David Per, aki az olasz világklasszis - Tour de France-, Giro d'Italia- és Vuelta a Espana-győztes - Vincenzo Nibali klubtársa volt a Bahrain-Merida World Tour-csapatánál, mielőtt tavalyelőtt hazatért Szlovéniába.

A szlovén együttes a Tour de Hongrie-n 2019-ben két szakaszon is harmadik helyezést ért el, tavaly pedig Janez Brajkovic révén egy összetett hatodik helyezéssel is gazdagodott.
A 42. Tour de Hongrie-t május 12. és 16. között rendezik, az eseményen huszonegy csapat 126 kerékpárosa állhat rajthoz.