Öt érmet szerzett második nap a magyar küldöttség Pitestiben

Az ifjúsági versenyzők között kettős magyar siker született.

Öt érmet, közte két aranyat szereztek a magyar kajak-kenusok a maratoni szakág vasárnapig tartó világbajnokságának pénteki napján.

Ezúttal a korosztályos versenyeket rendeztek a romániai Pitestiben, ahol az ifjúságiak között női kajakpárosban kettős magyar győzelem született: a Fojt Sára, Ujfalvi Laura duó mögött ugyanis a Csengeri Evelin, Horváth Maja egység lett a második.

A magyar szövetség honlapjának beszámolója szerint az U23-asok között a kenus Laczó Dániel lett a világbajnok, míg Fekete Dorina és a Papp László, Csanki Márk kettős a dobogó második fokára állhatott fel.

A magyar csapat két nap után 6-6 arany- és ezüstéremmel toronymagasan vezeti az éremtáblázatot.

A vb egyben kvótaszerző verseny is a jövő évi világjátékokra. Maratoni vb-t legutóbb 2019-ben, Kínában rendeztek - a magyar csapat kilenc arany-, hét ezüst- és öt bronzérmet szerzett -, tavaly azonban a világjárvány miatt törölni kellett a versenynaptárból. Idén az moszkvai Európa-bajnokságon 19 éremmel zártak a magyarok.

Borítókép: Facebook.com/ MKKSZ