Major Veronika ezüstérmes lett, Csonka Zsófia lemaradt a kvótáról

A huszonöt méter sportpisztolyban a 22 éves Major nagy csatát vívott a későbbi győztes német Monika Karschhallal.

Major Veronika ezüstérmet nyert női 25 méter sportpisztolyban a bolognai olimpiai kvalifikációs sportlövő Európa-bajnokságon, szombaton.

Az ötkarikás kvótával már rendelkező 22 éves keszthelyi lövő az 50 lövéses fináléban végig kiélezett csatát vívott az aranyérmes német Monika Karschhal, aki végül négy ponttal szerzett többet nála (37-33).
A döntő másik magyar résztvevője, a 2015-ben Európa-bajnok Csonka Zsófia olimpiai kvótát szerezhetett volna, ha a két francia ellenfele közül legalább egyet megelőz, azonban ez nem sikerült neki, nyolcadik lett.
Major és Csonka - Egri Viktóriával kiegészülve - szombat délelőtt bronzérmet nyert a csapatok versenyében.

Fotó: FAcebook.com/Hunshooting Federation