Magyar bronzvasárnap az Európa Játékokon

Remekül szerepeltek a magyar sportolók, 13. helyen végeztek az érem táblázaton.

Öt magyar bronzérmet is hozott a vasárnapi zárónap a minszki Európa Játékokon, a 121 fős küldöttség így összesen 19 érmet, 4 aranyat, 6 ezüstöt és 9 bronzot gyűjtött a múlt pénteken kezdődött multisport-eseményen.

A nap első harmadik helye a kötöttfogású birkózók 87 kilogrammos kategóriájában szereplő Lőrincz Viktor nevéhez fűződött, aki vigaszági győzelmét követően fél órával a helyosztón is nyert, mégpedig magabiztosan, 7-1-re a horvát Ivan Huklek ellen.

A Minszk Arénában, a tornászok szerdöntői során, valamint a Csizsovka Arénában, a karatésoknál is két-két bronzérmet ünnepelhettek a magyarok.

Előbbi helyszínen előbb Péter Sára végzett harmadikként az ugrás fináléjában, majd a nap utolsó döntője, a nyújtó után Vecsernyés Dávid állhatott fel a dobogó legalsó fokára. A karatésoknál mindkét magyar induló az elődöntőig jutott súlycsoportjában, ott azonban Tadissi Martial (67 kg) és Hárspataki Gábor (75 kg) is kikapott, így mindkettejük nyakába bronzérem került.

A pályakerékpárosoknál is két magyar volt érdekelt a zárónapon: Lovassy Krisztián 12. helyen végzett omniumban, Szalontay Sándor pedig az első forduló reményfutama után búcsúzott keirinben.

A második alkalommal megrendezett Európa Játékok a Dinamo Stadionban rendezendő esti záróünnepséggel ér véget. A magyar zászlót a 77 kilogrammban harmadik helyen végzett kötöttfogású birkózó, Lőrincz Tamás viszi majd a ceremónián.

Magyarország 4 arannyal, 6 ezüsttel és 9 bronzzal a 13. helyen végzett a minszki Európa Játékok éremtáblázatán.

A legeredményesebb nemzet az orosz volt, az ország képviselői 44 első, 23 második és 42 harmadik helyet gyűjtötteka fehérorosz fővárosban. A házigazdák végeztek a második, az ukránok pedig a harmadik helyen.

A múlt pénteken kezdődött multisport-eseményen - amelyen 15 sportágban rendeztek versenyek - 43 nemzet képviselője nyert érmet.