Egy arany, két ezüst! Ez történt a tokiói olimpia 13. napján

Szerencsés volt Magyarország számára a 13. nap.

Kajak-kenuban Tótka Sándor arany-, Csipes Tamara pedig ezüstérmet nyert, a nyíltvízi úszó Rasovszky Kristóf pedig ugyancsak második lett a tokiói olimpia csütörtöki versenynapján.

A 27 éves Tótka az egyesek 200 méteres versenyében szinte kilőtt a rajtból, és az ott megszerzett előnyét végig tartva diadalmaskodott. A szám másik magyarja, Csizmadia Kolos negyedik lett a döntőben.

Sport365.hu - Sprinterkirály! Olimpiai bajnok Tótka Sándor K1 200 méteren

Tótka Sándor szenzációs versenyzéssel aranyérmet szerzett a kajak egyesek 200 méteres versenyében a tokiói olimpián. A szám másik magyarja, Csizmadia Kolos negyedik lett a döntőben. Az UTE 27 éves friss Európa-bajnoka, Tótka szinte kilőtt a rajtból, és az ott megszerzett előnyét végig tartva diadalmaskodott. Ez a magyar kajak-kenu sport 84.

A négyesben olimpiai bajnok, összességében nyolcszoros világ- és kilencszeres Európa-bajnok Csipest csak az új-zélandiak sztárja, Lisa Carrington tudta megelőzni, aki Tokióban már három aranynál jár. Ebben a számban a címvédő Kozák Danuta a negyedik helyen ért célba.

Sport365.hu - Nagyot hajrázott, ezüstérmes lett Csipes Tamara K1 500-on

Csipes Tamara ezüstérmet szerzett a kajak egyesek 500 méteres versenyében a tokiói olimpián, míg a japán fővárosba a szám kétszeres címvédőjeként érkezett Kozák Danuta ezúttal lemaradt a dobogóról, negyedik lett. A négyesben olimpiai bajnok, összességében nyolcszoros világ- és kilencszeres Európa-bajnok Csipes, a Honvéd 31 éves kajakosa pályafutása második ötkarikás érmét szerezte.

A Nádas Bence, Kopasz Bálint duó szintén a negyedik helyen végzett a kajak kettesek 1000 méteres versenyében, míg a Béke Kornél, Varga Ádám kettős a B döntőben fejezte be a szereplését, és összesítésben a 12. helyen zárt.

A kenu egyesek 200 méteres versenyében Balla Virág nyert, Takács Kincső pedig hatodik lett a B döntőben, így előbbi kilencedikként, utóbbi 14.-ként zárt.

A 24 éves Rasovszky Kristóf a 10 kilométeres nyíltvízi úszásban végig az élmezőnyben tempózott, az utolsó másfél kilométerre a végül győztes világbajnoki címvédő, Florian Wellbrock szakadt el tőle, Rasovszky pedig másodikként csapott a célba.

Sport365.hu - Nagyszerű úszás! Rasovszky Kristóf olimpiai ezüstérmes 10 km-en

A 24 éves veszprémi úszó az egész verseny során az élmezőnyben tempózott, az utolsó másfél kilométerre a végül győztes, világbajnok Florian Wellbrock szakadt el tőle, Rasovszky pedig a hajrában az olasz Gregorio Paltrinierit megelőzve másodikként csapott a célba. A 26 fős mezőny ragyogó, napsütéses időben ugrott vízbe a Tokiói-öbölben kialakított pályán, ahol hét kört kellett megtenniük a versenyzőknek.

A magyar női vízilabda-válogatott bronzéremért küzdhet majd szombaton, miután az elődöntőben 8-6-ra kikapott a spanyol csapattól.

Sport365.hu - Eldőlt: bronzért játszhatnak a női pólósok

Az Európa-bajnok spanyolok ugyanúgy egy vereséget szenvedtek a csoportkörben, mint a magyarok, attól a Hollandiától kaptak ki, amelyet Keszthelyiék a negyeddöntőben búcsúztattak. Bíró Attila egy kapust nevezett a találkozóra, a hollandok ellen remeklő Magyari Alda személyében. Kimaradt magyar emberelőnnyel indult a találkozó, a másik oldalon a spanyolok kettős fórból sem tudtak betalálni.

Öttusában a körvívásra került sor csütörtökön, Marosi Ádám 20 ellenfelét legyőzte, miközben 15-től kapott ki, és 220 pontjával tizedik lett. Kasza Róbert 15 győzelemmel és 20 vereséggel a 27. helyen zárt a 36 fős mezőnyben 190 ponttal. Versenyük szombaton folytatódik.

A nőknél Gulyás Michelle és Kovács Sarolta egyaránt 20/15-ös mérleggel zárta a vívást és holtversenyben a hatodik helyről várja a pénteki folytatást.

A hétpróbázó Krizsán Xénia az első nap után a 19. helyről várta a csütörtököt, majd a távolugrást, gerelyhajítást és kiváló 800 méteres futását követően a 13. helyen zárt.