Egri Viktória olimpiai kvótát szerzett a győri Eb-n

Egri Viktória döntőbe jutott, és ezzel olimpiai kvótát szerzett női pisztolyban, a Nemes Adriennel és Csonka Zsófiával kiegészülő csapat pedig bronzérmet nyert szombaton a győri tízméteres sportlövő Európa-bajnokságon.

A mindössze 19 éves Egri kiválóan célzott a 40 lövéses alapversenyében, melyet 385 körrel zárt, és a harmadik helyen került be a 11.30-kor kezdődő fináléba. A KSI sportolójának mindez egyben riói kvalifikációt is ért, ugyanis a legjobb nyolc közé rajta kívül csupán egy olyan pisztolyos jutott be, akinek még nem volt kvótája, Győrben pedig ebben a számban is három ötkarikás részvétel talált gazdára.

A másik két magyar közül Nemes Adrienn 378 körrel 14. lett, - a biztos riói induló - Csonka Zsófia pedig 371 körrel a 44.. A magyar trió 1134 körrel szerzett bronzérmet az oroszok és a szerbek mögött.

Egri a győri Eb harmadik hazai kvótása, összességében a nyolcadik magyar, aki riói indulási jogot nyert.