Nagyot fordítva jutott be Veréb István a birkózó-vb nyolcaddöntőjébe

A következő mérkőzésen a kategória egyik nagy esélyesével csap majd össze.

A nur-szultani olimpiai kvalifikációs birkózó-világbajnokság utolsó magyar versenyzője, Veréb István 3-0-ás hátrányból fordítva nyerte meg első mérkőzését és ezzel bejutott a szabadfogásúak 86 kilogrammos kategóriájának nyolcaddöntőjébe.

Az idén 92 kg-ban Európa-bajnoki bronzérmes szombathelyi sportoló több mint két órával a szombati program rajtja után lépett először szőnyegre. Riválisa, az ukrán Olekszij Domanicki lényegesen szerényebb eredményekkel rendelkezik a vb-harmadik magyarnál, aki ráadásul idén verte már meg őt, így a meccs esélyesének Veréb István számított.

Az első három perc ugyanakkor nem a magyar várakozások szerint alakult. A kemény állóharcból ekkor még az Eb-ötödik ukrán jött ki jobban, előbb egy zóna közeli összekapaszkodásból levitte Verébet (0-2), majd a harmadik percben a Haladás kiválósága rosszul indított és a szőnyegen kívülre került (0-3).

A szünetben így komolynak tetsző hátrányban állt, ám az érezhető volt, ha nagyobb intenzitásra kapcsol, megtörheti az ukrán ellenállását. Veréb a folytatásra keményebb harcmodorra is váltott, rögtön igyekezett összefogni ellenfelét, aki feltűnően passzív volt.

Az ötödik percben már meglett a magyar fáradozásainak első eredménye, egy megindulás után ugyanis ki tudta léptetni Domanickit (1-3). Az utolsó másfél percben a szombathelyi szabadfogású folyamatosan fárasztotta az ukránt, s várt a megfelelő pillanatra, majd már tíz másodperc sem volt hátra, amikor sikerült jól összekapaszkodnia, a szőnyeg szélén pedig szépen indított, levitte ellenfelét, ezzel 3-3-ra alakította az állást, ami a később szerzett pont miatt már neki kedvezett. Ráadásul később még egy pontot kapott (4-3), miután az ukránok, végső elkeseredésükben, videózást kértek, ám a felvételek is bizonyították, hogy a magyar jó akciót csinált.

Veréb a nyolcaddöntőben a kategória egyik nagy esélyesével, az olimpiai és világbajnok iráni Hasszán Jazdanival találkozik.

Fotó: Magyar Birkózó Szövetség FB