Egyéb sportok

Budapesti Atlétikai vb vasárnapi körkép – Halász Bence bronzérmes

Üdvözöljük kedves olvasóinkat. Augusztus 19-27. között Budapesten küzdenek meg egymással a világ legjobb atlétái a 2023-as Atlétikai Világbajnokság keretein belül, a Sport365 pedig ezúttal is igyekszik minden fontos pillanatról beszámolni folyamatosan frissülő, élő eredménykövetőjében.

A versenyszámok kora reggeltől egészen estig zajlanak, nézzük mi történik a Budapesti Atlétikai Központban augusztus 20-án, vasárnap:

3. HALÁSZ BENCE 80,82
Rába Dániel és Varga Donát a selejtezőben kiesett.

35. Madarász Viktória 1:36:13

19:10 – A kalapácsvető Halász Bence bronzérmet nyert a budapesti atlétikai világbajnokságon vasárnap.
A szombathelyi dobó másodszor állhatott fel vb-n dobogóra, 2019-ben, Dohában szintén harmadik lett.
A számot nagy meglepetésre a 21 éves kanadai Ethan Katzberg nyerte (81,25 m) a lengyel Wojciech Nowicki (81,02) előtt. Halász Bence 80,82 méteres idei legjobbjával lett harmadik.

18:25 – Egészen nagyszerű 800-as futással Krizsán Xénia három helyet lépett előre a női hétpróbázók között és a negyedik helyen végzett, míg Nemes Rita a tizedik helyen fejezte be a kétnapos viadalt a budapesti atlétikai világbajnokság vasárnapi versenynapján.
A hétpróbát az 2019-es dohai győztes, a brit Katarina Johnson-Thompson nyerte meg 6740 ponttal, 20 ponttal megelőzve az amerikai Anna Hallt. A bronzérem a holland Anouk Vetteré (6501) lett.

17:08 – A címvédő nélkül rendezik meg vasárnap este a férfi 100 méteres síkfutás fináléját a budapesti atlétikai világbajnokságon, miután az amerikai Fred Kerley nem jutott tovább az elődöntőből.
A fináléba a futamok első két helyezettje, illetve a további két legjobb idő birtokosa került. Ez utóbbi összevetésben is csak harmadik lett Kerley, egy századdal elmaradva a kenyai Ferdinand Omanyalától.
Szintén kiesett az olimpiai bajnok olasz Lamont Marcell Jacobs, de az ő teljesítményére nem lehet panasz, ugyanis rengeteg sérüléssel küzdött az elmúlt egy évben és az elődöntőben idei legjobbját futotta 10.05-tel.
A döntőt 19.10-kor rendezik.

14:09 – A fedett Eb-harmadik Krizsán 50,20 méterrel indította a gerelyhajítást, ezen másodikra még javítani tudott, és az 51,23 méterrel 884 pontot szerzett. Harmadik dobása 43,35 m volt. A számot harmadikként zárta és 5499 ponttal a hetedik helyre lépett előre.

""

"A mai nappal eddig, mind a két számmal teljes mértékben elégedett vagyok" – nyilatkozott az MTI-nek Krizsán Xénia. Hozzátette, a 800 méteren az lesz a célja, hogy megőrizze a pozicíóját és az első nyolcban végezzen.
"Az életemért fogok futni, de a többiek is" – mondta mosolyogva.

""
Takács Boglárka a női 100 méteres síkfutás selejtezőjében a budapesti atlétikai világbajnokságon a Nemzeti Atlétikai Központban 2023. augusztus 20-án. MTI/Illyés Tibor

13:45 – A hétpróbázó Krizsán Xénia a hetedik, Nemes Rita pedig a 11. helyen áll az utolsó szám előtt a budapesti atlétikai világbajnokságon vasárnap. Az utolsó szám, a 800 m méter 18 órakor kezdődik.

13:21 – Szeles Bálint az előfutamban búcsúzott 110 m gáton a budapesti atlétikai világbajnokságon vasárnap. A 24 éves, fedett Eb-n elődöntős magyar sprinter az első előfutamban összekerült többek között az olimpiai bajnok jamaicai Hansle Parchmenttel, aki könnyed teljesítménnyel, 13.30 mp-cel nyerte is a futamot. Szeles a táv második felében fokozatosan leszakadt, végül 13.77 mp-cel nyolcadikként ért célba, elmaradva idén futott, 13.58-as egyéni csúcsától.

12:58 – Takács Boglárka nagyszerű futással harmadik lett előfutamában és bejutott az elődöntőbe női 100 méteren a budapesti atlétikai világbajnokságon vasárnap.

12:11 – Bánóczy Árpád új egyéni csúccsal a nyolcadik helyen végzett futamában, így nem jutott elődöntőbe férfi 400 m gáton a budapesti atlétikai világbajnokságon vasárnap.

11:27 – A magasugró Török Gergely a selejtezőben kiesett a budapesti atlétikai világbajnokságon vasárnap. Az idei magyar bajnok, aki két hete az egyetemi világjátékokon 2,20 méterrel bronzérmet szerzett, a 2,14 méteres magasságon mutatkozott be. Ezt elsőre vitte, a 2,18 méteren azonban háromszor is rontott és búcsúzott.

10:59 – Mindkét magyar hétpróbázó remekül teljesített távolugrásban, ezzel Krizsán Xénia összetettben a nyolcadik, Nemes Rita pedig a 12. helyre lépett előre a budapesti atlétikai világbajnokságon, melyen még két szám van hátra a versenyükből.

""
Fotó: MTI/Illyés Tibor

10:48 – Rapai Fanni egyéni csúcsán közel hat tizedmásodpercet javítva futamában hetedik helyen végzett női 400 méteren, így nem jutott elődöntőbe a budapesti atlétikai világbajnokságon.

10:30 – Molnár Attila 44.84 másdoperces országos csúccsal bejutott az elődöntőbe férfi 400 méteren a budapesti atlétikai világbajnokságon vasárnap.

10:15 – A Jákó Miriam, Major Veronika, Sike Renáta trió a negyedik helyen végzett a női sportpisztolyosok csapatversenyében vasárnap a bakui olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokságon, melynek egyéni küzdelmét közülük Jákó zárta a legelőkelőbb helyen, a 14. pozícióban.

10:00 – Az augusztus 20-ai rendezvények miatt a megszokottnál korábban, 16.30 órakor kezdődik a budapesti atlétikai világbajnokság esti programja és a szervezők azt tanácsolják a nézőknek, hogy már két órával hamarabb érkezzenek meg a Nemzeti Atlétikai Központba.

09:45 – A diszkoszvető Kerekes Dóra a selejtezőben búcsúzott a budapesti atlétikai világbajnokságon vasárnap. A nyíregyházi versenyző idén elért 57,42 méteres egyéni csúcsával a világranglista 72. helyéről várhatta a kvalifikációt, amelyen 64 méterben határozták meg a döntőbe jutáshoz szükséges szintet – illetve a legjobb 12 került a fináléba. Kerekesnek nem sikerült megközelítenie egyéni rekordját, 54,41, 53,44 és 52,99 méter volt a három dobása. Ezzel egy ellenfelét sikerült megelőznie 19 fős csoportjában.

08:45 – A spanyol Maria Perez imponáló magabiztosággal megnyerte a női 20 kilométeres gyaloglást vasárnap reggel a budapesti atlétikai világbajnokságon, melyen Oláh Barbara a 34., Madarász Viktória pedig a 35. helyen zárt.

07:20 – Halász Bence az éremért lép dobókörbe a férfi kalapácsvetés döntőjében vasárnap a budapesti atlétikai világbajnokságon. A vb második napján 12 magyar lesz érdekelt. A vb-bronzérmes és Eb-második versenyző szombaton elsőre túldobta a selejtező szintet 78,13 méterrel, így jó formában várhatja a finálét, amely 17.50-kor kezdődik.

– Vasárnap zárul a hétpróbázók előző napon kezdődött küzdelme. Krizsán Xénia a 12., Nemes Rita pedig a 17. helyről várja a folytatást.
– A program, akárcsak a nyitónapon, a Hősök terén kezdődik, ahol 7.15-kor rajtol el a női 20 kilométeres gyaloglás mezőnye, benne az Eb-bronzérmes Madarász Viktoriával és Oláh Barbarával.
– A gyaloglás és a férfi kalapácsvetés mellett még négy számban hirdetnek bajnokot, köztük a férfiak klasszikus vágtaszámában, 100 méteren.

00:04 – Összefoglaló a tegnapi napról, az Atlétikai világbajnokság első játéknapjáról:

VILÁGBAJNOKSÁG, NEMZETI ATLÉTIKAI KÖZPONT, 2. NAP

Éremosztás 6 számban: férfi 100 m, 10 ezer m és kalapácsvetés, női 20 km gyaloglás, távolugrás, hétpróba