Egy-hetes spanyol gólfesztivál Tbilisziben

Harmadik csoportmérkőzését játszotta a Nemzetek ligája-győztes spanyol válogatott, a norvégokat legyőzték, azonban a skótoktól kikaptak. A túloldalon Willy Sagnol georgiai együttese négy pontot gyűjtött, viszont eggyel többet játszott.

22 percet kellett várni az első gólra, Marco Asensio remek beadását Alvaro Morata fejelte be. Nem sokkal később Solomon Kvirkvelia vétett öngólt. Lendületbe jöttek a spanyolok, Fabian Ruiz találatát ugyan les miatt nem adták meg, Dani Olmo és Alvaro Morata azonban gondoskodott róla, hogy az érdemi kérdés eldőljön már az első félidőben: a vendégcsapat négy-nullra vezetett.

Giorgi Chakvetadze, a Watford kölcsönjátékosa szépített a 49. percben. Negyedórával később Morata megszerezte önmaga harmadik, csapata ötödik találatát, majd alig két percre rá Nico Williams is ünnepelhetett. Később ő szolgálta ki a mindössze 16 éves barcelonai tinit, Lamine Yamalt, a vége 1-7.

Luis de la Fuente tanítványai kiütéses győzelmet arattak, készülhetnek a ciprusiak elleni keddi tétmérkőzésre. A georgiaiak pedig aznap Norvégiában vendégeskednek.

Borítókép: Oliver Hardt – UEFA/UEFA via Getty Images