Egy gól és más semmi, Hannoverben nyert a St. Pauli

Ezzel a győzelemmel a hatodik helyre ugrott a táblázaton Holger Stanislawski csapata. Az előzetesen a Hannover kezdőcsapatába várt Forssell helyett Stindl kapott lehetőséget Mirko Slomka edzőtől, ami egyértelműen arra utalt, hogy a hazaiak nem a már jól megszokott 4-4-2-es hadrendben, hanem egy stabilabb középpályás sorral vágtak neki a mérkőzésnek. Tegyük gyorsan hozzá hiába, ugyanis a masszívabbnak tűnő védelmet egy gyönyörű, formás támadás végén sakk-matt szituációig játszottak ki a vendégek. Egy balról érkező beadást Ebbers bólintott nagy erővel a hazai kapura, a bal kapufáról a jobb alsó sarokba került a labda (0-1).

A korai gól általában felébreszti a csapatokat, azonban ezen az estén nem így történt. Bosszantó hibák, és unalmas játék jellemezte a mérkőzést, nem meglepő, hogy a szünetet jelző sípszó bizony megváltásnak hatott szurkolónak és játékosnak egyaránt.

A második félidő kezdése előtt nagyobb izgalmak voltak a nézőtéren, mint az első negyvenöt percben a pályán, hiszen a lelátó egy része kigyulladt a vehemens vendégszurkolók miatt. Majd egy perces kupaktanács után folytatódhatott a játék, a felek ugyanis rájöttek, hogy melyik csapat kezdte az első játékrészt, nos, biztosan állítjuk: a Hannover.

Az ember azt hinné, hogy egy hátrányban lévő csapat – ráadásul otthon – megpróbál nagyobb fokozatba kapcsolni, és mindent megtenni a gólszerzésért. Ezt azonban cseppet sem lehetett érezni. Mirko Slomka nem is várt sokáig, az 59. percben lehozta középső védőjét Pogatetzet, és a helyére egy csatárt, a finn Forssellt küldte a támadások elősegítése érdekében.

A St. Pauli az energiát elsősorban a védekezésre összpontosította. Kapkodni nem kellett a vezetés birtokában, a hazaiak pedig nem tudtak mit kezdeni a masszívan tömörülő vendégfallal. Persze a kontrákban benne volt a gólszerzési lehetőség, és a 64. percben növelhette volna előnyét a St. Pauli, a befejezés azonban nem sikerült. Kicsit felpörögtek az események. Egy percel később Abdellaoue fejessel veszélyeztetett, Kessler nagy bravúrral hárított.

Bár a szurkolók kitartóan énekeltek, próbálták buzdítani a csapatokat, az iram azonban egyre gyengült és egy megyei mérkőzéshez hasonlított. Egyedül Haggui jogos kiállítása volt még említésre méltó a mérkőzés további perceiben, így a St. Pauli harmadik idegenbeli győzelmével a hatodik helyre ugrott fel a tabellán.