Angol fociÁtigazolási hírek

Egy gentleman’s agreement segítheti közelebb a Liverpoolt a kiszemeltjéhez

Kép forrása: Getty Images

Azaz egy olyan írásba nem foglalt megegyezés, amely a középpályás és jelenlegi klubja között létrejött.

Ez pedig arról szól, hogy Adam Whartont elengedi a Crystal Palace, hogyha a nyáron a lehetséges vevő hajlandó lesz letenni érte 65 millió fontot. A Liverpool már a télen is célba vette a játékost, de akkor nem akartak egy újabb igazolással belenyúlni a keretbe.

Illetve az sem volt mindegy, hogy januárban még jóval többe került volna a játékos. Hiszen a londoni klub ajánlata csak ettől a nyártól érvényes.

Adam Wharton tehát már régóta a Liverpool „célkeresztjében van”. De Arne Slotéknak korántsincs könnyű dolga. Mert nemcsak a Vörösök, hanem a Manchester United, a Chelsea, a Real Madrid és a Bayern München is versenyez a tehetséges középső középpályás megszerzéséért.

Liverpoolban viszont úgy tűnik, hogy most a csapat szerkezetének közepét erősítenék meg.

Ehhez persze előbb el kéne érni a Bajnokok Ligája indulást. Ha mindez nem sikerül, az hozzávetőlegesen 100 millió fontos mínuszt jelent a tervekhez képest. Akkor viszont nem lesz pénz újabb gigaigazolásokra.

A 21 éves Wharton 2024 januárjában a Championshipből érkezett Londonba. A Blackburn Roverstől igazolt a Crystal Palace-hoz, 18 millió fontért. Ennek most a háromszorosát érheti.

A Football Insider információi szerint tehát Whartonért az „úriemberek közti megállapodás” szerint 65 millió fontot kell fizetni.

A kérdés, hogy lesz a Liverpoolnak kerete az üzletre?