Magyar foci

Egy bomba és más semmi. Vezetünk a szünetben Ciprus ellen

A részben hazai rendezésű Európa-bajnokságra készülő magyar labdarúgó-válogatott  a Szusza Ferenc Stadionban Ciprus együttese ellen lépett pályára felkészülési mérkőzésen.

A találkozón Marco Rossi csapata 3-5-2-es felállással játszott. A magyar válogatott legútóbb 2020. szeptember 6-án szenvedett vereséget Oroszország együttese ellen, az 9 találkozó óta veretlenek vagyunk.

A mérkőzés elején a szigetországiak kezdtek veszélyesebben egy beadást követően maradt le a labdáról Christofi.

A 15. percre megélénkült a magyar csapat, Holender indította Lovrencsicset, de beadásába belenyúltak a ciprusi védők.

A két csapat egymás ellen a 6. mérkőzését játssza le, az eddigi örökmérleg 4 győzelem és egy vereség magyar szempontból.

A félidő felénél a ciprusi csapat az első szögletét végezhette el.

A magyar válogatott első lövésére a 25. percig kellett várni. Sigér lőtt messziről kapura, de távoli lövése elkerülte a kaput.

Egy perccel később Kleinheisler passzából Holender indult meg, de oldalról leadott lövése lecsúszott a lábáról.

Fél óra után továbbra is mezőnyjáték folyt, a kapusoknak komolyabb védenivalója nem akadt.

Öt perccel később megszerezte a vezetést a magyar válogatott. Egy beadás után Holender engedte el a labdát, amire érkezett Schäfer érkezett és lőtt a kapuba. (1-0)

A gól után megélénkült a mérkőzés, a 40. percben Lovrencsics lőtt kapu mellé egy labdát.

Az első félidőben nem volt ráadás, a szünetben Magyarország-Ciprus 1-0