Egész más meccs lehetett volna, ha a City megkapja a büntetőt a Barca ellen – videó!

Az első félidő utolsó akciója során, a 45+2. percben Raheem Sterling ment el a jobbszélen, s beadásába kézzel kapott bele a 16-oson belül a katalánok nyáron igazolt, francia válogatott balhátvédje, Lucas Digne.

A szerb játékvezető, Milorad Mazics azonban úgy értékelte, hogy Digne mozdulata nem volt szándékos, és tizenegyes helyett továbbot intett, kiváltva ezzel a City-menedzser Pep Guardiola haragját.

Az egyenlítésért harcoló angolok ezután emberhátrányba kerültek – miután a City chilei kapusa, Claudio Bravo kézzel ért a labdához a 16-oson kívül – és Messi egymaga eldöntötte a meccset a spanyol bajnok javára második félidei duplájával. A végén Neymar is beköszönt (4-0).