Olimpia 2016

Edzésen verték a brazilokat a női pólósok

""

A házigazdák a vártnál jobban meg tudták szorítani a magyarokat, de a végére két góllal, 9:7-re győzött.

A brazilok nem komoly esélyesként várják az ötkarikás játékokat, de ahogy az edzőmérkőzés eredménye is mutatja, nem szabad leírni őket. Néhány napja például szintén felkészülési mérkőzésen Kína ellen két góllal nyertek.

A magyar válogatott számára nehezen indult a mérkőzést, a harmadik negyed végén 4-4 volt az állás, de a végére alaposan összekapta magát az Európa-bajnok és sikerült megnyerni az összecsapást.

„Áldom az eszemet, hogy leszerveztük ezt a mérkőzést! – értékelt Bíró Attila a magyar szövetség honlapján. – Edzőmeccsnek indult, de aztán a kezdés előtt kiderült, hivatalos lesz, két brazil bíróval. De jó volt ez így, mert mellétették a körítést, nagyobb lett a felelősség. A kezdéstől eltekintve – amikor is kaptunk két leventególt, elöl pedig nem sikerült semmi – elégedett vagyok, még akkor is, ha az eredmény szorosnak tűnik. A tanúságokat le kell szűrni, mindenki ellen keményen oda kell tennie magát a csapatnak, még a brazilok is okozhatnak az olimpián meglepetést. Persze reméljük, nem nekünk. Annak örülök, hogy pont azok segítették győzelemhez a csapatot, akiktől egy ideje jobb formát várok, így Czigány Dóri, Szücs Gabi és Csabai Dóri. Meg kell becsülni ezt a győzelmet is – nem véletlen, hogy a minap Kínát is legyőzték a hazaiak –, de természetesen tudjuk, ennél több kell.”

A Benedek Tibor vezette férfiválogatott tagjai konditermes és vizes edzéseket végeznek. Mivel Tóth Márton 14. játékosként kiutazott a csapattal edzőpartnernek, így egymás között tudnak két kapuzni.