Amerikai sportok

Edwards közel volt, de Kyle Busch nyerte a futamot

Carl Edwards (Roush Fenway Racing, Ford) szinte mindent vitt a hétvégén. A harmincegy esztendős versenyző toronymagasan nyerte meg az időmérőedzést, míg a tegnapi versenyben övé volt a legjobb köridő (16.662) és csúcssebesség (115.160 mph – 185,33 km/h) is, ennek ellenére a futamgyőztesnek járó trófeát mégsem ő, hanem Kyle Busch emelhette magasba. A Joe Gibbs Racing (Toyota) huszonöt esztendős versenyző szezonbeli első, pályafutása 20. Sprint kupa győzelmét ünnepelhette. A második helyen végzett Edwards, aki kilenc tizedre maradt el Buschtól. Érdekesség, hogy a két versenyző, már összeakadt egymással (Phoenix) a mostani szezonban, akkor is Edwards húzta a rövidebbet, szerencsére itt senki sem ment neki senkinek. A harmadik helyen a címvédő Jimme Johnson (Hendrick Motorsports, Chevrolet) végzett, idén másodszor állhatott fel a dobogóra (Phoenix 3.). Érdekesség, hogy „Superman” vezette a legtöbbet a versenyben, szám szerint 162 kör.