Jégkorong

EBEL – Bravúros Fehérvár-siker

Hatalmas iramban kezdődött a mérkőzés, de gólt az első harmadban nem láthatott a szurkolósereg. Előbb két osztrák, majd később két hazai emberelőny maradt kihasználatlanul. Mindkét oldalon voltak bíztató lehetőségek, de a fehérvári kapuban Hetényi, a másik oldalon pedig Divis magabiztosan védett.

A második játékrészben kettős értelemben is hamar hátrányba került a Fehérvár. Palkovics gáncsolt, ezért két perces kisbüntetés járt, a Salzburg pedig kihasználta az emberelőnyt. A bosszantó ebben az volt, hogy kevéssel a büntetés lejárta előtt rossz ütemben cserélt a hazai csapat, Abid így egyedül maradt egy kitűnő indítással, és nem okozott neki gondot, hogy Hetényit elfektetve fonákkal a kapuba emeljen. Klasszikus ziccer-gól, 0-1 a Salzburgnak.

A gól szerencsére nem fogta meg Palkovicsékat, rögtön a vendégtalálat után Sofron került helyzetbe, de az utolsó pillanatban felszedték az ütőjét. Az élvezetes csatában mindkét oldalon több lehetőség is adódott, végül a salzburgiak ráfizettek a túlzott keménységre. Az első EBEL-meccsét vezető Ulrich Erd nem volt szívbajos, a listavezetőből is bátran kiállította a renitenseket, így kettős emberelőnybe került a Fehérvár. A lehetőséget Palkovics bombagóllal használta ki, 1-1 a záró harmad előtt.

A harmadik harmad nagy iramot, parázs jeleneteket, kisebb kakaskodásokat és szerencésre egy Fehérvári gólt hozott. A vendégek érezték, hogy ha győzni akarnak, akkor kettőzött erővel kell támadniuk, ennek megfelelően a harmad első felében nekik volt több lehetségük, de Hetényi elkapta a fonalat és mindent védett. A salzburgiak egyre idegesebbek lettek, és ha már a gól nem jött össze, a fizikai megfélemlítés fegyveréhez nyúltak. Nem volt szerencséjük, általában a kakaskodásokból – a fehérvári közönség nagy örömére – a hazai játékosok kerültek ki jobban, és Erd-játékvezető sem díjazta ezt a stílust. Igaz többször csak a vonalbírók segítségével, de helyesen ítélt meg egy-két durvaságot és ennek megitta a levét a bajnoki éllovas.

Az 54. percben ugyanis ismét két salzburgi ült a büntetőpadon és a fehérváriak 5-3 ellen szépen körüljáratták a korongot, ami kitűnő ütemben érkezett Ladányi elé. Ő balról, a kedvenc helyéről kapásból eleresztett egy olyan igazi, Godó-féle bombát, aminek csak gól lehet a vége. Az is lett, a pakk iszonyatos erővel vágódott a bal felső sarokba, 2-1 a Fehérvárnak, döbbenet az osztrák játékosok arcán.

Az utolsó hat percben elsöprő erejű salzburgi rohamokat lehetett várni, de görcsössé vált a hátrányban lévő sztárcsapat játéka. Mentek előre, próbálkoztak, de több passzuk is pontatlan volt, az idő pedig fogyott. Két perccel a vége előtt aztán Erd játékvezető már csak hazafiúi becsületből is esélyt adott a Salzburgnak. Előbb Martzet kenték a palánkra, de elmaradt az egyébként ilyen szabálytalanságért járó kisbüntetés – a jégen sisak nélkül fekvő hazai játékos alig tudott lábra állni és úgy kellett a kispadhoz támogatni , de ez különsebben nem hatotta meg az újonc játékvezetőt. Másodpercekkel később Sofron leütközött egy osztrákot – Martz elleni szabálytalanság osztva hárommal értékben -, Erd pedig lezavarta a jégről.

Osztrák időkérés, Divis kapus a kispadon maradt, de az utolsó fél percben már 6-4 ellen sem tudott gólt ütni a Red Bull, sőt nagy igyekezetükben a magyar harmadban majdnem elvesztették a korongot, ami aztán egy osztrák ütőről elindult a salzburgi kapu felé. A citromdíjas góltól a szerencse és a kapuvas mentette meg a vendégeket. A pakk a kapuvas tövéről a Divis által a harmad folyamán összekorcsolyázott jégkásában állt meg a gólvonal előtt.
Maradt a 2-1-es fehérvári vezetés, és a vége egy bravúros győzelem.

Edzői nyilatkozatok
Ulf Weinstock (SAPA): A mai mérkőzésen remekül működött a védekezésünk, és ennek meg is lett az eredménye.
Külön öröm számomra, hogy két gólt is szereztünk emberelőnyben.
Pierre Pagé (RB Salzburg): A meccset megelőzően felhívtam a játékosok figyelmét arra, hogy igyekezzenek szabályosan játszani, kerüljék el a kiállításokat. Ehhez képest két gólt is kettős emberhátrányból kaptunk. Ez döntőnek bizonyult ma este.