Jégkorong

EBEL: A Fehérvár kivégezte a Ljubljanát

Alaposan bekezdett a Volán az EBEL negyeddöntő harmadik mérkőzésén az Olimpija Ljubljana ellen. A Fehérváron nem különösebben népszerű Lamoureux-nak az első percben már kétszer is védenie kellett, előbb Sofron István, majd Juray Durco kísérletezett. Ezt még átvészelték a szlovénok, a következő lehetőséget már nem: Magosi készítette le a korongot lövőre Benk Andrásnak, aki iszonyatos erővel bombázott a kapuba, 1-0.

A jó kezdés még jobb folytatást hozott, villámgyorsan megduplázta előnyét a Fehérvár: Mihály Árpád terelt be egy kipattanót a vendégek kapujába, 2-0. Egyből jött is a ljubljanai időkérés, hiszen tíz perc eltelt az első harmadból, és az Olimpija egyetlen akciót sem tudott még felépíteni.

Az első kiállításra egész sokat kellett várni, ekkor Erik Pance kapott két percet Mihály bántalmazásáért. A büntetés sem maradt el, egy gyönyörűen kijátszott akció végén Derek Ryan passzolt balra, Chad Klassen pedig remek mozdulattal a léc alá húzta a korongot, 3-0 már!

Négy perccel a harmad vége előtt Petr Sachl kapott két percet, a Volán pedig újabb esélyt a gólszerzésre. Ehhez képest majdnem a megugró Ljubljana szépített, Munrónak kellett nagyot mentenie egy eladott Vas-korong után. A lehetőség kimaradt, Ladányi Balázs pedig megvillant: a magyar csatár „nullszögből” lőtte élesen be a korongot, amely Lamoureux-ról pattant a hálóba. Az első harmad végén négygólos előnyben volt a magyar csapat!

A második harmad 5. percében Fraser passza után John Hughes maradt le a korongról, a kontra után pedig megint őrjönghetett a hazai közönség: Horváth András zúzta a korongot a hálóba. Egészen elképesztő Volán teljesítmény,  5-0!

A vendégek keresték a balhét, és meg is találták: a Justin DaCosta–Miha Verlic mérkőzés talán még jobban szórakoztatta a közönséget, mint a Klicsko–Chisora összecsapás. Természetesen mindketten a büntetőpadon folytathatták a mérkőzést.

A harmad végén még Sikorcin és Palkovics zavarta össze a szlovén védelmet, de Lamoureux-t már nem tudták mattolni.

A záró harmad ismét parádésan kezdődött: Lamoureux le, Boh be, és Boh felavatva. Ladányi Balázs ütemtelenül ellőtt korongja landolt a hálóban, 6-0!

A folytatása sem volt rosszabb a játékrésznek, a hetediket Sofron vállalta magára, igaz, villámgyorsan jött a szlovén válasz, Sachl lépett ki szólóban, és szépített, 7-1.

Két perccel a vége előtt Ryan próbálta bevenni Boh kapuját éles szögből, de a kapus erre nem volt vevő – Ladislav Sikorcin azonban másodpercekkel később „eladta a trükkjét”, elhúzta a korongot a kapus mellett, majd a kapuba továbbított.

A végeredmény 8-1, igazi önbizalom-növelő, közönségszórakoztató, fantasztikus győzelem, összesítésben 2-1-re vezet a Fehérvár!

EBEL, rájátszás:

SAPA FEHÉRVÁR AV19–OLIMPIJA LJUBLJANA (szlovén) 8–1 (4–0, 1–0, 3–1)
Székesfehérvár. Vezette: Smetana (osztrák), Trilar, Hribar (mindkettő szlovén), Smeibidlo (osztrák)
FEHÉRVÁR: Munro (Bálizs) – Horváth A., Durco, Sofron, Vas M., Ladányi – DaCosta, Pratt, Mihály Á., Ryan, Klassen – Láda B., Sille, Palkovics, Sikorcin, Kovács Cs. – Hetényi P., Fekti Á., Benk, Johansson, Magosi (Sérült: Orbán, Tokaji, Tóth A.)
LJUBLJANA: Lamoureux (Boh) – Fraser, Vedlin, Taylor, Music, Hughes – Dervaric, Cole, E. Pance, Sachl, Verlic – Cvetek, Groznik, Sefic, Golicic, Ograjensek – Szmirnov (Sérült: Hocevar, Z. Pance, Ropret, Hotham, McBride. Eltiltva: Pintaric)
Gólszerzők: Benk (3:41, 1–0, Magosi, Johansson), Mihály Á. (4:41, 2–0, Sofron I., Pratt), Klassen (14:05, 3–0, Ryan, Johansson – ee.), Ladányi (17:47, 4–0 – ee.), Horváth A. (25:47, 5–0, Kovács Cs., Durco), Ladányi (40:25, 6–0, Vas M.), Sofron I. (43:53, 7–0, Ladányi), Sachl (44:24, 7–1, Ograjensek, Szmirnov), Sikorcin (58:08, 8–1)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 2–1 a Fehérvárnak