Jégkorong

EBEL: A Fehérvár ellenfele a Salzburg lehet

Mi lesz akkor, ha a Sapa Fehérvár AV19 az EBEL negyedöntőjében megnyeri az Olimpija Ljubljana elleni párharcot? Nos, a legjobb négy között a rekordbajnok, EC-KAC csapatával, vagy az osztrák italgyár eurómillióiból gazdálkodó EC Red Bull Salzburggal találkozhat a magyar alakulat, amely 2-1-re vezet szlovén riválisa ellen. Mint ismert a tegnapi székesfehérvári találkozón a Sapa 8-1-re nyert a Ljubljana ellen.

Foglalkozzunk egy kicsit az EC Red Bull Salzburg – EC-KAC párharccal. Az első mérkőzést 5-3-ra a Salzburg nyerte meg hazai környezetben. A második összecsapást a rekordbajnok nyerte meg. A rendes játékidőben 4-4 volt az állás. A találkozót a ráadás 4. percében Raphael Herburger gólja döntötte el. A tegnapi mérkőzésen Thomas Raffl (2 gól) vezetésével a Salzburg 4-2-re diadalmaskodott. Összesítésben a Fehérvárhoz hasonlóan 2-1-re a négyszeres bajnok Red Bull vezet.

Érdekesség, hogy az EC Red Bull Salzburg éves költségvetése 7 millió euró, ehhez képest a Sapa Fehérvár AV19 ”csak” 1,2-1,3 millió euróból gazdálkodhat. Természetesen az EBEL-ben a Salzburg csapata a legtehetősebb klub.