A holland és az olasz együttes összecsapásának elején a PSV veszélyeztetett, Toivonen egymaga kétszer is helyzetbe került, ám a kaput nem találta el. A Samp ellencsapása a 25. percben következett, amikor Koman beadását Cacciatore fejelte a hálóba. (0-1). Ezután aztán mindent megpróbált a holland gárda, tiszta ziccerig azonban nem jutott, s maradt az egy gólos differencia a két csapat között a szünetre. A második félidőnek is azzal a tudattal vágott neki a Philips Stadion vendéglátója, hogy kiegyenlítsen, ám a genovai retesz kiválóan zárt, és vészesen fogyott az idő (mialatt még a kapufán is csattant a labda Afellay lövésének köszönhetően), sokan már elkönyvelték az első fordulós bukást Dzsudzsákék számára. A magyar játékos és csapata kitartását és hitét végül siker koronázta, a 90. percben egy kipattanó labdát közel 20 méterről jobbal (!) a hosszúba küldte, megszerezve ezzel a hőn áhított egyenlítést a PSV-nek. Az 1–1-es végeredménnyel záruló mérkőzésen Koman kezdőként a 81. percig volt a pályán, míg Dzsudzsák végigjátszotta a meccset.A Debrecent 5-0-ra kiütő Harkiv a következő a fordulóban a PSV-t fogadja, s az erőviszonyok feltérképezéséhez segítséget nyújthat az Ukrajnában rendezett találkozó, míg a Loki Genovában vendégszerepel majd szeptember 30-án. PSV Eindhoven – UC Sampdoria 1-1 (0-1)
Eindhoven, Philips Stadion
PSV: Isaksson-Hutchinson, Marcelo, Bouma, Pieters-Afellay, Engelaar,Lens(Amrabat),Dzsudzsak-Berg(Koevermans),Toivonen(Jonathan)
Sampdoria: Curci-Cacciatore, Volta, Gastaldello, Ziegler- Semioli (Padalino), Palombo, Mannini,Koman (Dessena)-Marilungo (Guberti), Cassano
Gólszerzők: Cacciatore (25’), ill. Dzsudzsák (90’)