Dwyane Wade vissza tért, de ő sem tudott segíteni a Miamin

Visszatért Dwyane Wade, de csapata kikapott az NBA mai játéknapján. A huszonkilenc esztendős dobó hátvéd migrénes rohamai miatt kihagyta a Miami Heat előző mérkőzését. A kaliforniai csapat a Madison Square Gardenbe látogatott, ahol 19,763 néző buzdította a New York Knickset. A mérkőzést remekül kezdte a Heat, mely az első két negyedet 2 ponttal nyerte meg. Érdekesség, hogy mindkétszer 24-23-ra. A nagyszünet után sem változott az eredmény, sőt a Wade vezette Miami a harmadik negyedben 7 ponttal verte meg a Knickset. A Heat kilenc pontos előnnyel kezdhette meg az utolsó 12 percet, ahol váratlanul szétesett a csapat. Az erejükkel remekül sáfárkodó hazai játékosok esélyt sem adtak ellenfelüknek. Az utolsó felvonásban, a Knicks 14 ponttal volt jobb a Heatnél és nyerte meg a mérkőzést. A hazaiaknál a csapatkapitány Amare Stoudemire (24 pont) a másik oldalon, pedig a dupla duplát (34 pont, 16 lepattanó) elérő Wade volt a legjobb.

Délnyugati csoport rangadót nyert meg a Dallas Mavericks, mely a Houston Rocketsot győzte le. A két texasi csapat mérkőzését a Mavs kezdte jobban, mely egy negyed alatt 18 pontos előnyre tett szer. A második felvonásban kezdett ébredezni a Houston, mely 1 ponttal volt jobb a vendéglátójánál. A harmadik játékrész is a Rocketsé nyerte meg, ezúttal 10 pontot vert a Dallasra. Az utolsó negyedet 9 pontos Mavericks vezetésről kezdték. A Houston mindent megtett a győzelemért, a felvonást elvitte 2 ponttal, de a mérkőzést nem tudta megnyerni.

A Boston Celtics 10 pontos különbségezel nyert a Portland Trail Blazers ellen. Az összecsapáson egyetlen negyedet sem vesztett el a rekordbajnok. Az elsőt 3, a másodikat 1, a harmadikat 2 az utolsó felvonást, pedig 4 ponttal nyerte meg. A vendégeknél Kevin Garnett (10 pont 9-9 lepattanó és assziszt), a másik oldalon, pedig LaMarcus Aldridge (17 pont, 16 pont) volt a legjobb.

New York Knicks – Miami Heat 93-88
Dallas Mavericks – Houston Rockets 111-106
Portland Trail Blazers – Boston Celtics 88-78