Olasz foci

Drámai végjáték után esett ki a Napoli az Olasz Kupából

Kép forrása: Joris Verwijst/BSR Agency/Getty Images

A Como 1985 óta először jutott be a Coppa Italia elődöntőjébe.

A vendég Como tizenegyesekkel legyőzte és kiejtette kedden a bajnokságban címvédő Napolit a labdarúgó Olasz Kupa negyeddöntőjében.

A Cesc Fabregas vezetőedző irányította észak-olasz együttes a 39. percben szerezte meg a vezetést Nápolyban, de a hazaiak rögtön a második félidő elején egyenlítettek. A folytatásban több gól már nem esett, így tizenegyespárbaj következett, amely a nyolcadik párban dőlt el, amikor sikeres comói lövést követően nápolyi részről a szlovák Stanislav Lobotka rontott, így a déliek búcsúztak a további küzdelemtől.

A sorozat korábbi szakaszától eltérően az elődöntőben oda-visszavágós párharc dönt a fináléba kerülésről. A kedden továbbjutott Como az Internazionale ellen játszik a négy között, március elején Milánóban, április végén pedig hazai pályán.

Eredmény, negyeddöntő:

Napoli-Como 1-1 (0-1) – tizenegyesekkel: 6-7

szerdán játsszák:

  • Bologna-Lazio 21.00

múlt héten játszották:

  • Atalanta-Juventus 3–0 (1–0)
  • Internazionale-Torino 2-1 (1-0)