Drámai mérkőzésen esett ki a Stanley-kupa címvédője

A 2008-as rájátszás után megint előfordult az, hogy a Stanley-kupa címvédője jelen esetben Chicago Blackhawks, már az első fordulóban búcsúzik, akkor az Anaheim Ducks esett ki (Dallas Stars, 4-2). Az alapszakasz legerősebb csapata a Vancouver Canucks az első harmadban Alex Burrows révén megszerezte a vezetést. A második játékrészben egyik csapat sem talált be a másik kapujába. A táró 20 percben kiegyenlített volt a küzdelem, a Chicago támadott, hogy megszerezze az egyenlítést, míg a Canucks ellentámadásokat vezetett. Kevesebb mint két perccel a mérkőzés vége előtt Jonathan Toews kiegyenlített. A hosszabbításban Alex Burrows révén megnyerte a mérkőzést Vancouver és továbbjutott.

A tavalyi Stanley-kupa döntős és ott elbukó Philadelphia Flyers legyőzte a Buffalo Sabrest a párharc hetedik mérkőzésén, így a Pennsylvania-i alakulat jutott tovább. A párharc utolsó találkozóját a Flyers kezdte jobban, ugyanis Braydon Coburn találatával egy góllal vezetett az első harmad után, majd a másodikban Danny Briere és James van Riemsdyk is betalált, így az utolsó felvonásra megnyugtató három gólos előnnyel fordult. Az utolsó 20 percben két-két találat született. A Flyers-ből Ville Leino és Daniel Carcillo, míg a Sabres-ből Tyler Myers és Brad Boyes volt eredményes. Továbbjutott a Philadelphia 4-3-as összesítéssel.

A hatodik mérkőzésen sem született döntés, így a hetedik összecsapás dönti el a Montreal Canadiens – Boston Bruins csatát. Az első harmadban a kanadai alakulat Mike Cammalleri révén megszerezte a vezetést. A második játékrészben eldőlt a mérkőzés, ugyanis a Boston Dennis Seidenberg találatával kiegyenlített, azonban Brian Gionta ismét előnyhöz juttatta a Montrealt, mint később kiderült a mérkőzése több gól, mér nem született, így a két csapat holnap is összefut egymással, ahol eldől a továbbjutás.