Dráma! Derrick Rose súlyos sérülést szenvedett

""

A Chicago Bulls és a Philadelphia 76ers csatáját meglepően könnyedén nyerte meg az illinois-i alakulat. A Keleti főcsoportot megnyerő Bulls, az első három negyedet 13 ponttal megnyerte. A szoros eredmény ellenére a Philadelphia nem tudod mit csinálni a Derrick Rose vezette hazaiakkal. Az utolsó felvonást 1 egységgel elveszítette a Bulls, ennél sokkal elkeserítőbb hír, hogy az utolsó előtti percben egy felugrási kísérletnél Rose bal térde megbicsaklott. Az irányító megpróbálta folytatni a játékot, de amint rátámaszkodott a bal lábára a földre rogyott. Mint kiderült a tavalyi MVP elülső keresztszalag szakadást szenvedett, így számára befejeződött a szezon. Érdekesség, hogy több szakértő is Tom Thibodeaut hibáztatta a játékos sérülése miatt, mondván a Bulls sikere nem forgott veszélyben, így pihentethette volna az irányítót. A Bulls legjobbja Rose volt, aki 23 pontot és 9-9 lepattanót és asszisztot jegyzett. A másik oldalon a 19 pontos Elton Brand vitte a prímet.

Keleti Főcsoport:
Chicago Bulls (1.)
28-24; 25-18; 26-24; 24-25 103-91
Philadelphia 76ers (8,)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1-0

A Miami Heat és a New York Knicks csatáját sokan a rájátszás egyik legszorosabb párharcának jósolták. Nos, az első mérkőzés alapján az sem lenne meglepő, ha a Heat söpréssel jutna tovább. A floridai alakulat, amely az alapszakasz utolsó mérkőzésein már nem játszatta sztárjait az első három negyedben kosárleckét adott ellenfelének. Az első játékrészt 6, a másodikat 17, míg a harmadikat 11 ponttal nyerte meg a Miami. Az utolsó játékrészben a New York 1 pontot letudott dolgozni a hátrányából, de a mérkőzést 100-67-re a Miami Heat nyerte meg. A győztes csapat legjobbja a 32 pontos LeBron James volt. Az alacsony bedobó csak négy mezőnykosár kísérletet hibázott el (14/10). A Knicks-ben a 17 pontos J.R. Smith volt a legeredményesebb. Carmelo Anthony 11 pontot és 10 lepattanót, míg Amare Stoudemire csak 9 pontot jegyzett.

Miami Heat (2.)
24-18; 30-13; 27-16; 19-20 100-67
New York Knicks (7.)

Az Orlando Magic Dwight Howard nélkül vágott neki a rájátszásnak és némi meglepetésre legyőzte idegeben az Indiana Pacerst. Az első negyedet 1 ponttal az Indiana nyerte meg. A második játékrészben a Magic 8 egységet vert az ellenfelére. A harmadik 12 percben a Pacers 6 ponttal dobott többet az Orlandónál, amely 3 egységgel megnyerte az utolsó felvonást, így 81-77-re győzedelmeskedett a Bankers Life Fieldhouseban. A Magic legjobbja Glen Davis volt. Az erőcsatár 16 pontot és 13 lepattanót szerzett. A másik oldalon a 19 pontos David West vitte a prímet.

Indiana Pacers (3.)
22-21; 22-30; 19-13; 14-17 77-81
Orlando Magic (6.)
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 0-1

Az Oklahoma City Thunder egy hihetetlenül szoros mérkőzésen győzte a Dallas Maverickset. Az első felvonást 4 ponttal a Dallas vitte el. A második játékrészben a Thunder 1 pontot ledolgozott a hátrányából. A harmadik negyedben a Dallas 1 ponttal többet dobott az ellenfelénél. Az utolsó 12 percben az Oklahoma City Thunder 5 egységgel erősebbnek bizonyult riválisánál, így 99-98-ra megnyerte a találkozót. A győztes kosarat egy másodperccel a mérkőzés vége előtt dobta Kevin Durant. A hazai csapatból kiemelhetjük Russell Westbrookot (28 pont), Durantet (25 pont) és Serge Ibakát (22 pont). A Mavs-ben a 25 pontos Dirk Nowitzki volt a legeredményesebb.