Garantálható volt az izgalom a Boston Bruins – Montreal Canadiens párharc hetedik, mindent eldöntő mérkőzésén. A rájátszás első körének talán legbotrányosabb párharca ért véget, volt középső ujjal mutogatás és sértegetés. A szerdai találkozót a Massachusetts-i alakulat kezdte jobban, ugyanis az első harmadban Johnny Boychuk és Mark Recchi találataira a Montrealból csak Yannick Weber tudott válaszolni. A következő felvonásban Tomas Plekanec kiegyenlített, így egy rendkívül izgalmas utolsó 20 perc elébe néztek a csapatok. A harmadik felvonás 10. percében Chris Kelly góljával megszerezte a vezetést a Bruins. A kapura, ugyan kevesebbszer lövő (13-11) kanadai alkulat a 18. percben P.K. Subban révén kiegyenlített. Következhetett a párharc harmadik hosszabbítása, ahol Nathan Horton döntött Boston javára, mely 4-3-as összesítéssel jutott tovább.

Bombameglepetés született Pittsburghben, ugyanis a Tampa Bay Lightning saját közönsége előtt ütötte el a továbbjutástól a Penguinst. A mérkőzés előtt kevesen gondoltak arra, hogy pont az impozáns CONSOL Energy Centerben esik ki a Pittsburgh, mely a párharc utolsó három mérkőzését elveszítette. A háború hetedik mindent eldöntő csatáját a vendég csapat egyetlen egy góllal nyerte meg, amit a második harmad 6. percében Sean Bergenheim ütött. A Tampa Bay 2004 után ismét bejutott a Keleti főcsoport elődöntőjébe, ahol a Washington Capitals vár rá. Érdekesség, hogy 2004-ben a Calgary Flames legyőzésével (4-3) megnyerte a Stanley-kupát.