Magyar foci

Döntetlen lett a nyugati derbi

Már az ötödik percben vezetéshez jutottak a vendégek. Szabó Ottó ívelése után Pilibaitis fejelt a szombathelyi hálóba (0-1). Nem sokkal később könnyen lehetett volna 0-2 is az eredményjelzőn, hiszen Bugerra beadását követően Lengyelről pattant a kapu mellé a labda.

Ezután azonban a hazaiak kijöttek a szorításból, és Sipos révén egyenlítettek. A szombathelyi játékos 24 méterről pokoli bombát küldött a bal felső sarokba (1-1). Az első győri gólt szerző litván Pilibaitis a 41. percben előkészítőként jeleskedett, hosszú passzából Trajkovics volt eredményes (1-2).

Fordukás után sem állt le a kisalföldi gépezet, Alekszidze a 47. percben talált be (1-3). A Haladás sem volt rest, két perccel később Kenesei bal oldali szabadrúgását Lengyel csúsztatta a kapuba (2-3). A vasi tizenegy aztán az egyenlítést is megszerezte, a 70. percben Schimmer 20 méterről lőtt egy hatalmas gólt (3-3).

A lélektani előny ekkor már a Haladásnál volt, sorra alakította ki helyzeteit Csertői csapata, sőt egy szabadrúgás után a Stevanovicról kipattant labdát sikerült a hálóba pöckölni, ám az egyébként vonalban lévő asszisztens érthetetlen módon lest jelzett – a kipattanóra érkező két szombathelyi játékos egyaránt végig a labda mögött volt. Maradt a 3-3-as döntetlen, ami – amint arra a győri vezetőedző, Pintér Attila a mérkőzés után rávilágított – a második félidő alapján a vendégek számára hízelgő.

Szombathelyi Haladás – Győri ETO FC 3-3 (1-2)

Haladás: Rózsa-Sipos, Lengyel, Molnár, Nagy,Oross (Obric), Irhás(Lattenstein), Tóth, Kenesei, Guzmics, Schimmer

ETO: Stevanovic- Fehér, Pilibaitis, Szabó, Kiss, Tokody, Dordevic, Koltai, Ganugrava, Bugerra, Alekszidze

Gólszerzők: Sipos 13., Lengyel 49., Schimmer 70., ill. Pilibaitis 5., Trajkovics 41., Alekszidze 47.