Tenisz

Djokovic simán, Zverev komoly küzdelemben jutott be a legjobb 16 közé Sanghajban

Kép forrása: HECTOR RETAMAL/Getty Images

Novak Djokovic domináns módon győzte le Flavio Cobollit, míg Alexander Zverev nagy küzdelem árán döntő szett rövidítésben jutott be bejutott a Rolex Shanghai Masters negyedik fordulójába.

Novak Djokovic sikeresen vette az újabb akadályt a 100. tornagyőzelme felé vezető úton. A szerb domináns módon győzte le Flavio Cobollit 6-1, 6-2-re, és ezzel bejutott a Rolex Shanghai Masters negyedik fordulójába.

A mérkőzés éles ellentétben állt az amerikai #NextGenATP játékos, Michelsen elleni nyitómérkőzésével, mivel Djokovic magabiztos győzelmet aratott Cobolli felett, akivel először csapott össze.

„Kezdettől fogva világos játéktervem volt. Tudtam, hogy mit kell tennem, agresszíven játszani, és minden rövid labdát kihasználni, hogy kezdeményezhessek a pontokban” mondta Djokovic, aki ezzel 34-8-ra javította mérlegét az idényben. „Cobolli egyértelműen kimerült volt a tegnap esti [Stan Wawrinka elleni] mérkőzés után. Szerintem ez fizikailag kihatott rá a mai napon.”

„Nem játszottam túl sok mérkőzést mostanában, és ennek pozitív oldala, hogy friss vagyok, így boldogan játszom minden nap, amíg csak szükséges.”

Djokovic következő ellenfele Roman Safiullin lesz, aki szetthátrányból és brékhátrányból felállva verte meg a 13. kiemelt Frances Tiafoe-t egy izgalmas harmadik fordulós összecsapáson. Safiullin 51 nyerőt ütött a 5-7, 7-5, 7-6(5)-ös győzelem során, amely 3 óra 4 percig tartott.

Fotó: HECTOR RETAMAL/Getty Images

Alexander Zverev megőrizte a hidegvérét, hogy túlélje Tallon Griekspoor jelentette veszélyt. A német a hetedik meccslabdájával tudta bebiztosítani a győzelmet egy izgalmas harmadik fordulós összecsapáson a Rolex Shanghai Mastersen.

A győzelemmel Zverev bejutott zsinórban a kilencedik ATP Masters 1000 torna negyedik fordulójába. A német játékos pedig ezzel továbbra is esélyes arra, hogy megszerezze második címét ezen a szinten a májusi római sikert követően.

A világranglista 3. helyezettje egy gyengébbre sikerült második szett után tudott sikeresen talpra állni. Végül 7-6(6), 2-6, 7-6(2)-es győzelmet aratott, ezzel 5-1-re növelve előnyét kettejük párharcában.

Zverev – aki 2019-ben döntős volt Sanghajban – következő ellenfele David Goffin lesz. A belga játékos 2022-es madridi torna óta először jutott be egy ATP Masters 1000 torna negyedik fordulójába. A 33 éves belga játékos egy szett hátrányból fordított, és 1-6, 6-3, 7-5-re győzte le az amerikai Marcos Giront egy lebilincselő mérkőzésen.

Zverev kitartása az első szett végén mutatkozott meg, amikor a második bréklabdáját kihasználva maga felé billentette a mérkőzést. A német azonban nem tudta kihasználni a lendületet, és hibákkal teli második szettet játszott.

A német játékos célja, hogy 2024 minden ATP Masters 1000-es tornáján bejusson a negyedik fordulóba. Zverev a legbátrabb játékát hozta, hogy egy izgalmas döntő szett rövidítéssel bebiztosítsa a győzelmet.