Tenisz

Djokovic hajnalig tartó küzdelem után jutott tovább

Novak Djokovic nagyszerű fordítást produkált a Roland Garros harmadik fordulójában a fiatal olasz Lorenzo Musetti ellen, ezzel életben tartva az esélyét, hogy a francia nyílt teniszbajnokság után is világelső maradjon.

A 37 éves Djokovicnak labdája volt a 2-0-ás szett előnyhöz, de végül hajnali 1:45 körül 2-1-es szetthátrányban találta magát egy 15 évvel fiatalabb és látszólag frissebb lábú ellenféllel szemben.

Ám a szerb világelső, aki 2021-ben két szettes hátrányból szedte össze magát, hogy legyőzze Musettit a Roland Garros negyedik fordulójában, 6-3, 6-0-val megfordította a 4 óra 29 percig tartó összecsapást. A harmadik fordulós találkozó hajnali 3:08-kor ért véget, megdöntve ezzel a torna korábbi rekordját.

Djokovic 369. Grand Slam-győzelmével ugyanannyi sikernél jár, mint Roger Federer.

Djokovic 5-1-re javította a Musetti elleni mérlegét, aki 2023-ban aratott győzelmet a szerb ellen salakon a Rolex Monte-Carlo Mastersen.

A mérkőzés 22:30 után kezdődött, miután Grigor Dimitrov mérkőzését Zizou Bergsszel egy külső pályáról a Philippe-Chatrier stadionjába helyezték át, mert a mérkőzést szombaton mindenképpen be kellett fejezni, mivel a győztesnek vasárnap ismét pályára kell lépnie a negyedik fordulóban.

Djokovic a 23. helyen kiemelt argentin Francisco Cerundoloval csap majd össze, aki sorozatban második éve jutott be a negyedik körbe.

A háromszoros Roland Garros-bajnoknak mindenképpen be kell jutnia a döntőbe ahhoz, hogy a torna végén esélye legyen a világranglista élén maradni. A második kiemelt Jannik Sinner garantáltan világelsővé válik a történelem során első olasz játékosként és összességében a 29. teniszezőként (1973 óta), ha bejut a fináléba Párizsban.

Borítókép: AFP/Getty Images