Magyar foci

Diadalmaskodott a Vasas, leégett a gyengén játszó Fradi

Vasas-Szolnok (döntő)

A büntetőpárbajt a Vasas nyerte, így ő lesz ott biztosan a debreceni döntőben!

Vége a rendes játékidőnek, meglehetősen unalmas mérkőzésen 1-1 a végeredmény, jöhetnek a büntetők.

18.perc: Arsic szerez nagy gólt, egyenlít a Vasas. 1-1

17.perc: Mundi sportszerűtlen módon odarúg Rézsónak, de kiállítást nem kap érte.

16.perc: Remili lövése után végre újabb veszélyes helyzetet láthat a publikum, azonban Végh hárít.

13.perc: Rézsó nagyot véd, marad a 0-1.

Vége az első játékrésznek, a Szolnok vezet 1-0-ra. Néhány izgalmasabb percet leszámítva a döntő eddig nem hozott magas színvonalú játékot.

7.perc: Kovács lő kapufát, azonban még ebből a támadásból Balogh lő gólt. 0-1

4.perc: Ferenczi előtt nagy helyzet, de a kapusba lövi.

3.perc: A Vasas előtt adódnak az első helyzetek, de gól nem születik belőlük. A szurkolótábor elhalkult, miután a Fradisták nagy része elindult hazafelé kedvenceik kiesését követően.

2.perc: A csapatok egyenlőre csak a mezőnyben passzolgatnak, helyzetet még nem sikerült kialakítani.

Meglepetésre a Ferencváros nem jutott a döntőbe, helyette a Szolnok érkezett a B-csoportból.

Ferencváros-Kecskemét

Vége a mérkőzésnek, a Ferencváros elszórakozta a lehetőséget, és ezzel kiesett a tornáról.

22.perc: Ranilovic nagyokat véd, az ő teljesítményére nem lehet panasz.

21.perc: Ápolni kell Tóth kapust, miután Maróti eltalálta őt lábbal.

18.perc: Piroslappal kiküldik Rósát és Csukicsot, így 4 a négy ellen játszanak a csapatok.

18.perc: Megpattan egy szabadrúgás Rósa lábán, így vezet a Kecskemét. A gólt Csukicsnak adják. 2-3

16. perc: Sztanics és Junior is nagy helyzetben hibázik, marad a döntetlen.

14.perc: Egyenlített a Kecskemét Tököli révén. 2-2

13.perc: Nagy lövés és egy nagy Ranilovic védés. Majd a túloldalt Tóthnak is nagyot kell védenie.

Vége az első félidőnek, valószínűleg a mai nap legizgalmasabb félidejét láthatta a publikum.

10.perc: Ranilovic is rákényszerül egy nagy védésre.

9.perc: Újabb Fradi lehetőség Tóth lövése után, de egy újabb nagy védés Akovictól.

8.perc: Óriási védés a kecskeméti kapustól, marad a 2-1.

6.perc: Heinz hatalmas gólt lő ballal, fordít az FTC. 2-1

5.perc: Azután, hogy a Kecskemét növelhette volna az előnyét, támad a Ferencváros, Junior nagy gólt lő, és egyenlít. 1-1

4.perc: Óriási kapufát lő a Kecskemét.

3.perc: Foxi megszerzi a vezetést a Kecskemétnek egy szép akció után. 0-1

2.perc: Eddig a Fradi előtt adódtak nagyobb lehetőségek, gól azonban ezifáig nem született.

1.perc: Rögtön egy lövés Andrezinhotól, ami azonban mellé megy.

Az FTC-nek elég 1 pontot szereznie, és a Vasassal döntőt játszat, viszont a Kecskemét győzelme esetén körbeverés alakulna ki, és a gólkülönbség dönthetne.

Szeged-Pápa

Vége a mérkőzésnek, a Pápa megérdemelten verte meg ilyen különbséggel a hazaiakat.

22.perc: Szépít ismét a Szeged, most Kulacsik talált be. 2-7

21.perc: Ismét gólt szerez a Pápa Takács révén. 1-7

16.perc: Szépít a Szeged Vágó révén. 1-6

15.perc: Maric is betalál a pápaiak közül. 0-6

14.perc: Bárányos tovább növli a Pápa előnyét. 0-5

Vége az első félidőnek, a Pápa megérdemelten vezet 4 góllal a gyengébben játszó Szeged ellen.

11.perc: Heffler középreadása után Takács lő gól. 0-4

10.perc: Heffler is betalál, így már 0-3 az állás.

7.perc: Büntetőt kap a Pápa, miután Tóth Norberttel szemben szabálytalankodnak. Szűcs végzi el a büntetőt, és be is lövi. 0-2

2.perc: Belecsan öngóljávalL vezet a Pápa, meglehetősen szerencsés góllal. Farkas a palánkra lőtte a labdát, ami onnan a kapusra pattant, és a hálóba csorgott. 0-1

Az A csoportból már továbbjutott a Vasas két győzelmével, így csak a becsületért harcolhat a két fél.

Ferencváros-Szolnok

Vége a mérkőzésnek, az FTC az utolsó percben értékesített büntetővel verte a Szolnokot egy meglehetősen unalmas mérkőzésen.

24.perc: Heinzet lerántja Lengyel, amiért piros lapot kap (5 pers) és büntető jár a zöld-fehéreknek. A büntetőt értékesíti Heinz. 1-0

24.perc: Junior lövése után Rézsónak kell nagyot védenie.

16.perc: Schembri hagy ki egy ziccert Rósa középreadása után. Mindenesetre a FTC most felpörgette az iramot.

Vége az első félidőnek. A Szolnok leginkább a védekezésre koncentrál, eddig sikeresen, míg a Ferencváros többet birtokolja a labdát, de igazán átütő erő nincs a játékukban.

10.perc: Leginkább mezőnyjátékról szólt eddig a mérkőzés, voltak ugyan helyzetek, de igazán veszélyes szituációk nem igazán alakultak ki.

2.perc: Helyzet mindkét oldalon, de marad a 0-0.

Kisebb fennakadások után megkezdődik az összecsapás.

Még tartanak a szünetre rendezett szórakoztató programok, de ezek után a Szolnok elleni mérkőzéssel megkezdi a szereplést a Ferencváros, megannyi leutazott szurkolója legnagyobb örömére.

Vasas-Lombard-Pápa

Vége a mérkőzésnek, nyert a Vasas, és ezzel bejutott a döntőbe. Az döntött ezen a mérkőzésen, hogy a fővárosiak jobban használták ki helyzeteiket. Végeredmény: 4-3

21.perc: Ismét vezet a Vasas! Ferenczi egy szabadrúgást gurít le Mundinak, aki megszerzi második gólját. 4-3

20.perc: Szabó Zsolt szerez gólt Tóth sarokrúgása után, újra döntetlen az állás. 3-3

19.perc: Mundi indul meg, Arsic-csal játszik össze, a végén Mundi lő gólt, újra vezet a Vasas. 3-2

16.perc: A Pápa eladja a labdát, az angyalföldiek a palánkot használva középreadnak, az üres kapúba pedig Mileusnic talál be. 2-2

14.perc: Egy palánkról visszapattanó labdát küld ballal a kapuba Heffler, ezzel fordít a Pápa. 1-2

Vége az első félidőnek, igazságos a döntetlen, a csapatok birkóznak egymással. Leginkább a két kapust, Szűcsöt és Véghet lehet dícsérni.

9.perc: Helyzetek mindkét csapat előtt, azonban gól nem születik.

7.perc: A Vasas irányítja a labdát, Szűcsnek azonban csak egyszer kellett nagyobbat védenie.

3.perc: Az első kapuralövésből megszületik a pápai gól, Végh még ugyan hozzáér Maric lövéséhez, de a labda így is becsorog. 1-1

2.perc: Arsic egy látványos lefordulás után ballal ellövi Szűcs mellett a labdát, vezet a Vasas. 1-0

1.perc: A Vasas kezdi jobban a meccset, Mundi kétszer is helyzetbe kerül.

Ha a Vasas ezt a mérkőzést is meg tudná nyerni, akkor már biztosan a mai döntőben tudhatná magát, míg a Pápának létfontosságú legalább az 1 pont megszerzése a továbbjutáshoz.

Kecskemét-Szolnok

Vége a mérkőzésnek, a Szolnok szervezettebben játszott, és megérdemelten verte a gyengén muzsikáló Kecskemétet.

23.perc: A Szolnok eldönti a mérkőzést, amikor egy szabadrúgás után talál a kapuba. 1-3

20.perc: Óriási felsőléc, a szolnoki támadó, Lengyel középről, üresen álló kapunál találja el a felső kapufát. Antal pedig szabadrúgásból lőtt jobb kapufát.

18.perc: Újabb nagy helyzetek, csak most a Kecskemét előtt, köztük Némedi kapufájával, azonban az állás marad 1-2.

16.perc: Nagy helyzetek a Szolnok előtt, azonban gól nem születik egyik lövésből sem.

13.perc: Az első helyzet a kecskemétiek előtt adódik, de a labda Rézsónál köt ki végül.

Vége az első félidőnek, az állás 1-2. A pályán nagy küzdelem folyt, a Szolnok több lehetősléget alakított ki, ennek is köszönheti az egy gólos vezetést.

11.perc: Foxi szépít egy kidolgozott akció után. 1-2

7.perc: A szolnoki kapus Rézsó pillanatai következnek, aki két helyzetben is nagyot ment. Ezután kiegészül a Szolnok.

5.perc: Rosszul cserél a Szolnok, aminek egy sárga és egy két perces kiállítás a "jutalma".

4.perc: Szép akció után növeli az előnyét a Szolnok Búrány révén. Az első lövést még védte a kapus, azonban a kipattanót már belőtte Búrány. 0-2

1.perc: 15 másodperc elteltével rögtön vezetést szerez a Szolnok Remili révén egy bal lábas lövés után. 0-1

Ezzel az összecsapással megkezdődnek a B-csoport küzdelmei is.

Szeged-Vasas

Véget ért a mérkőzés, a Vasas jó kezdés után kissé visszaesett, de tartani tudta az előnyt, így megérdemelten gyűjtötte be a győzelemért járó pontokat. Végeredmény: 1-4

20.perc: Ferenczi átemeli a kapust egy Vasas akció után. 1-4

17.perc: Óriási helyzet a Vasas előtt, azonban a három lövésből egyik sem talál utat a kapuba.

16.perc: Nikolov labdát veszít, egy összjáték után Hegyesi lő, és szépít a Szeged. 1-3

Vége az első félidőnek, a Vasas megérdemelten vezet 3 góllal, ugyanis uralták az első félidőt. A szegediek is kialakítottak néhány veszélyes szituációt, de gólt nem sikerült szerezniük.

9.perc: Sort cserél a Vasas, főként fiatalok állnak be a vendégekhez, akik rögtön több helyzetet is kialakítanak, de gólt nem tudnak szerezni.

6. perc: Arsic gólja után már 0-3 áll az eredményjelző táblán. A Vasas dominál a mérkőzésen, eddig kijön az osztálykülönbség a két gárda közt.

4.perc: A középpályán elvesztik a labdát a hazaiak, aminek következtében támadhat a Vasas, Balog lő ballal, 0-2

2.perc: Balog játszik össze Ferenczivel, a palánkot is felhasználva, majd az akció végén Balog Zsolt találatával megszerzi a vezetést a Vasas. 0-1

1.perc: Az első lehetőség a Vasas előtt adódik, de Ferenczi kihagyja.

A hazaiak összecsapásával kezdődik meg a szegedi selejtezőforduló.