Deschamps menesztését követelik a franciák – őt látnák szívesen a helyén

A francia szurkolók drasztikus változásokat követelnek a spanyolok elleni Nemzetek Ligájában elszenvedett vereséget követően.
Mint arról a Sport365 beszámolt, Spanyolország 5-4-re legyőzte Franciaországot a Nemzetek Ligája elődöntőjében csütörtök este, így készülhet a Portugália elleni fináléra.
Spanyol dominancia, francia feltámadás
A stuttgarti MHP Arénában rendezett összecsapáson a spanyolok 55 perc után már 4–0-ra vezettek, miután Nico Williams, Mikel Merino, Lamine Yamal és Pedri is betalált. A gallok azonban nem adták fel: Mbappé büntetőből szépített. Igaz, nem sokkal később Yamal újabb találatával ismét néggyel ment az Eb-győztes.
A hajrában Rayan Cherki bal lábas bombájával, Dani Vivian öngóljával, majd Randal Kolo Muani fejesgóljával szorossá tette a végjátékot Deschamps együttese, egyenlíteni azonban már nem tudott.
Elképesztő thriller: 9 gólos meccsen NL-döntős a spanyol válogatott
Deschamps alatt inog a kispad
A mérkőzést követően a közösségi médiában elszabadultak az indulatok a francia szurkolók körében. Többen Didier Deschamps szövetségi kapitány azonnali menesztését követelik, noha jelenlegi szerződése 2026-ig szól.
Egy dühös szurkoló így fogalmazott:
„Franciaországot megalázták. Ki kell rúgni Deschamps-t még a vb előtt!”
Egy másik hozzátette:
„Már réges-rég mennie kellett volna.”
Sokan Zinédine Zidane kinevezését sürgetik, aki a közelmúltban nyíltan beszélt arról, hogy szívesen vállalná a francia válogatott irányítását.
„Alkalmasnak érzem magam a francia csapat vezetésére. Játszottam is benne 12–14 éven át. Ez az álmom. Alig várom” – fogalmazott a Real Madrid korábbi legendás játékosa és vezetőedzője.
A jövő kérdései
Spanyolország tehát Portugália ellen vívja a Nemzetek Ligája döntőjét vasárnap, míg Franciaország számára ez a vereség újabb kérdéseket vet fel a válogatott jövőjével kapcsolatban. Deschamps csapata ugyan közel állt a csodás fordításhoz, de a gyenge védekezés és a szervezetlenség sokak szerint azt mutatja: ideje váltani a kispadon.