Egyéb sportok

Debreceni úszó Eb: Hosszú és Jakabos lefoglalta az első két helyet, döntőben a 4X200-as férfi gyorsváltó

""

Magyar szempontból csodásan indult a debreceni úszó Eb első napja, hiszen hétfőn Hosszú Katinka révén egy arany, Kis Gergő és Jakabos Zsuzsanna révén pedig két ezüstérmet sikerült bezsebelnie úszóválogatottunknak.

A keddi második napon is minden okunk megvolt a bizakodásra, hiszen legnagyobb klasszisaink, így Cseh László, Verrasztó Dávid és Evelyn, Kis Gergő és Gyurta Gergely, valamint a női 4×100 méteres gyorsváltó is vízbe szállt.

A harmadik nap küzdelmei során is örülhettünk jónéhány kiugró magyar sikernek. Cseh Laci megszerezte kilencedik bajnoki címét, Kis Gergő ezüstérmet, Gyurta Gergely és Kozma Dominik bronzérmet nyert.

A negyedik nap maga volt a csoda, kilenc érem, köztük négy aranyérem volt úszóink termése.

Az ötödik napon Kis Gergő parádés taktikával utasította maga mögé a mezőnyt 800 méter gyorson.

DEBRECENI ÚSZÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG
6. nap, az előfutamok programja:

50 méteres mellúszás, női, Sztankovics Anna
50 méteres gyorsúszás, férfi: Bohus Richárd, Takács Krisztián, Kozma Dominik
200 méteres pillangóúszás, női: Hosszú Katinka,  Jakabos Zsuzsanna, Szilágyi Liliana
50 méteres gyorsúszás, nők: Dara Eszter, Pataki Fanni
4X200 méteres gyorsúszás, váltó, férfi: Magyarország (Kozma Dominik, Cseh lászló, Kis Gergő, Bernek Péter)

Női 50 méteres mellúszás, előfutamok

9 óra 36 perc: Sztankovics Anna az ötödik helyen végzett, 32.56-os idővel.

Így látta úszónk:

Férfi 50 méteres gyorsúszás, előfutamok

9 óra 41 perc: Bohus Richárd megnyerte futamát, nagy kérdés, hogy a másik két magyar milyen időt úszik, ettől függ ugyanis, hogy kik jutnak tovább. A "hármas" szabály miatt erre csak két magyar versenyzőnek van lehetősége.

9 óra 51 perc: Takács Krisztián a második, Kozma Dominik pedig a negyedik lett futamában, ezzel mindketten továbbjutottak a középdöntőbe. Bohus Richárd a 38. helyen végzett, és nem jutott tovább.

Így látták úszóink:

Takács Krisztián:

Reggelre ez nagyon jó volt kiváncsi voltam, hogy fog menni, szerencsére jól sikerült.

Kozma Dominik:

Megpróbáljuk az A szintet megúszni, már a mai középdöntőben, és persze be kell jutni a döntőbe.

Bohus Richárd:

Ez most nagyon jól esett, végeztem erre a hétre, végre pihenhetek egy kicsit, és drukkolok Petinek. Remek volt ez a hét, köszönöm a csodálatos debreceni közönségnek.

Női 200 méteres pillangóúszás, előfutamok

9 óra 53 perc: Hosszú Katinka már a medencében, ötvennél elsőként fordul a magyar versenyző.

9 óra 56 perc: Hosszú óriási előnnyel megnyeri a futamot, ezzel szinte biztosan középdöntős. Ideje: 2:07.79.

10 óra: Jakabos nyeri a futamot, Szilágyi Liliána bejön a harmadik helyre, de ennek ellenére nem jut tovább az idióta szabályok miatt. Viszont Hosszú és Jakabos az első és második helyen megy tovább.

Hosszú Katinka:

Kipihentem magam egy kicsit, úgy gondolom, nagyon jó százat úsztam. próbáltam nyomni, de nem adtam bele minden erőmet. Szeretnék egy jót versenyezni délután.

Szilágyi Liliána:

Tegnap is nagyon elfáradtam, de azért jól éreztem magam. Nagyon büszke vagyok arra, hogy Európa-bajnokságon indulhattam. Tapasztalatszerzésnek nagyon jó volt ez a verseny. Próbálkozom majd tovább.

Jakabos Zsuzsanna:

Rutinnal nyertem, tudtam volna lasabban úszni, de nem akartam a véletlenre bízni a továbbjutást. Mindenképpen be akartam kerülni a döntőbe.

Női 50 méteres gyorsúszás, előfutamok

10 óra 10 perc: Dara Eszter megnyeri a harmadik futamot a számban, Pataki Fanni a negyedik lett. Dara Eszter továbbjutott, Pataki Fanni sajnos kiesett.

Így látták úszónk:
 Dara Eszter:

Életemben nem úsztam még ennyit, ráadásul egész jó idővel sikerült a mai futam. A száz pillangó után beszéltem a pszichológusommal, sajnos azt nem mondhatom meg, hogy miről. Június közepén még tudok javítani, és remélem, hogy sikerül az olimpiai szint.

Férfi 4X200 méteres gyorsúszás, váltó, előfutamok

10 óra 23 perc: Kozma Dominik az első emberünk a 4X200-as váltóban. Kis Gergő a második helyen veszi át az úszást.

10 óra 27 perc: A magyar váltó 400 méternél a második helyen úszik a németek mögött, alig egy másodperc a különbség.

10 óra 28 perc: Bernek Péter is a második helyen adja át a futam sorsát Cseh Lacinak.

10 óra 31 perc:  A németek magabiztosan gyűjtik be az elsőséget, Cseh pedig behozza a második helyre a mieinket, és ezzel megvan a döntőbe jutás!

Cseh László:

Nagyon jó volt ez a váltó, szerencsére mindenki tudott tartalékolni, nagyon sok maradt bennünk, ha kicsit feltüzeljük a csapatot, egy érem kinézhet, ha odatesszük magunkat. A németekkel fogunk nagy csatát vívni.

Kis Gergő.

Nagyon jó időt úsztam, ha leszámítom a repülőrajtos indulást, akkor is meg lehetek elégedve. Délután még jobbak leszünk.

Bernek Péter:

Mindenképpen szeretnék 1:50 alá kerülni, reggel picit fáradtnak éreztem magam, de délutánra minden rendben lesz.

Teljesen más az ötven méteres táv, mint a kétszáz, szerencsére elég jól ment, kíváncsi vagyok, mit tudunk ebből délután kihozni. A váltóra fogok odafigyelni jobban.

Kiss László:

Nagyon jó lenne, ha a dobogóra felkapaszkodnának a fiúk, ez rettenetesen fontos lenne az olimpiai kvalifikáció szempontjából. Remélem délután még jobban úsznak a srácok, egy országos csúcs-közeli időt várok.