Magyar foci

Debreceni pofon a Diósgyőrnek – ötig meg sem állt a Loki

Nagyszerű hangulatban kezdődött a keleti rangadónak titulált Debrecen- Diósgyőr mérkőzés. A hazaiak a kezdőrúgástól fogva irányították a mérkőzést, a diósgyőriek Tisza lövésével veszélyeztették először a debreceni kaput. A Debrecen főleg Korhut beadásaival riogatta a vendégcsapat védőit, Bódi két alkalommal is centikkel fejelt fölé.

A 22. percig kellett várni a hazaiak vezető találatára, egy játéktéren kívüli sípszó hatására gyakorlatilag leállt a teljes diósgyőri védelem, és a vendégjátékosok közelről figyelték, ahogy Varga indításából Bódi szerez remek gólt, a fiatal középpályás kicsit kisodródott helyzetből kiválóan emelte át a labdát Farkas Balázs fölött. Egy perc sem telt el, és a Loki szurkolói elégedetten konstatálhatták, hogy már 2-0 áll az eredményjelző táblán, a diósgyőri védők elképzelésével szemben Korhut nem volt lesen, beadását másfél méterről rúgta a kapuba Coulibaly.

A kétgólos vezetés tudatában megnyugodott a Debrecen, a Diósgyőr pedig nem tudott komoly támadásokat vezetni a hazai kapura. A 40. percben Coulibaly senkitől sem zavartatva bólintotta be a piros-fehérek harmadik találatát, a Diósgyőrön úgy látszott, hogy lélekben már feladták.

A fordulás után a vendégek léptek fel támadólag, Luque járt legközelebb a gólhoz, harminc méterről megeresztett szabadrúgása a felső lécen csattant. Cserékkel próbálta frissíteni a csapatát Benczés Miklós, de a Diósgyőr nem tudta felvenni a ritmust, és büntetett a Debrecen, előbb Nikolic, majd Kulcsár is eredményes volt. A vendégcsapat teljesen szétesett, meg sem tudta közelíteni azt a teljesítményt, mellyel az előző fordulóban legyőzte a Győr csapatát. A Debrecen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, bajnokesélyeshez méltón játszott, és újra vezeti a magyar elsőosztályú labdarúgó-bajnokság tabelláját.

DVSC-TEVA – Diósgyőri VTK 5-0 (3-0)

Debrecen, 10 000 néző, V: Iványi
    gólszerzők: Bódi (22.), Coulibaly (23., 40.), Nikolic (65.), Kulcsár (66.)
    sárga lap: Abdouraman (89.)

DVSC: Novakovic – Nagy Z., Simac, Mészáros, Korhut – Bódi, Varga J., Bouadla (Yannick 67.), Szakály P. (Dombi 73.) – Kulcsár, Coulibaly (Nikolic 62.)

Diósgyőr: Farkas B. – Vadász, Gal, Budovinszky, Gohér – Abdouraman – Gallardo (Arze 58.), Lippai (George 71.), Luque – Tisza, Seydi (Carreno a szünetben)

Fotó: mti.hu