David Akers miatt esett ki a Philadelphia Eagles

A Wild Card hétvége legjobban várt mérkőzésén a Philadelphia Eagles fogadta a Green Bay Packerst. Az izgalmasnak ígérkező összecsapás első negyedében a rekordbajnok Packers szerzett vezetést a tight end Tom Crabtree hét yardos elkapott touchdownjával. A második 15 perc is a vendégcsapaté volt, amely James Jones 9 yardos elkapása után szerzett TD-t. Ebben a játékrészben az Eagles, David Akers 29 yardos mezőnygóljával, megszerezte első pontjait.

A nagyszünet jót tett az Eaglesnek, ugyanis a harmadik negyedet Jason Avant 24 yardos elkapott touchdownjával nyitotta, de a Packerst nem fogta meg a hazai csapat pontszerzése. Brandon Jackson 16 yardos elkapása után a Green Bay is TD-t szerzett. A mérkőzés vége előtt 5 perccel Michael Vick futott egy hatpontost, így egy újabb touchdownnal már az Eagles állt volna továbbjutásra. Azonban az idei év hőse ,Vick 33 másodperccel a találkozó vége előtt eladta a labdát, így a Green Bay Packers jutott tovább. A mérkőzésen a Philadelphia rugója, David Akers két mezőnygólkísérletet is elhibázott, ami döntően befolyásolta a továbbjutó csapat kilétét. Érdekesség, hogy a „Sajtfejűek” irányítójának, Aaron Rodgersnek ez volt az első győzelme a playoffban.

A Baltimore Ravens hozta a kötelezőt, ugyanis a rájátszás első fordulójában simán megverte a Kansas City Chiefst. A találkozó előtt kevés szakember gondolta úgy, hogy a Chiefs juthat tovább,  de a csapat erre rácáfolt az első negyedben, ugyanis egy remek futással jelezte, hogy nem szabad leírni. Az ominózus 15 percben a Baltimore szerzett először pontokat, Billy Cundiff 19 yardos mezőnygóljával, de touchdownt csak a hazai csapat szerzett Jamaal Charles 41 yardos futása után. A következő játékrészben már érezhető volt, hogy a Ravens ébredezik és kezdi átvenni a mérkőzésen az irányítást. Ezt bizonyítja Ray Rice 9 yardos elkapott TD-ja. A harmadik negyedben Joe Flaccoék eldöntötték a továbbjutást. Ezalatt a 15 perc alatt Cundiff kétszer is 29 yardról értékesített mezőnygólkísérletet, majd Anquan Boldin 4 yardos TD-t szerzett. Az utolsó felvonást is a Ravens nyerte meg Willis McGahee 25 yardos futott TD-jával. A Chiefs mai játékáról mindent elmond irányítója, Matt Cassel teljesítménye, akinek 18 passzkísérletéből csak 8 volt jó, 70 yardot passzolt és 3-szor adta el a labdát. A Ravens irányítója, Joe Flacco rájátszásban egyéni csúcsot jelentő 295 yardot passzolt és 2 TD átadása volt. Érdekesség, hogy mai vereségével minden idők második legrosszabb rájátszásbeli mérlegét (3-12) tudhatja magáénak a Kansas City.