Egyéb sportok

Darts-vb: hatalmas meglepetés az elődöntőben!

A darts-világbajnokság elődöntőjében Phil Taylor simán megverte a torna meglepetésemberét, Jamie Lewist, majd a vb-újonc Rob Cross egy végletekig kiélezett meccsen búcsúztatta a címvédő Michael van Gerwent, számolt be róla a Nemzeti Sport.

A torna után visszavonuló Phil Taylor a világbajnokság meglepetésembere, Jamie Lewis ellen játszott. Úgy tűnt, a walesi nem szeppent meg a legenda ellen, 0–2-ről fordítva behúzta az első szettet. Ezt követően is fej fej mellett haladtak a játékosok, „The Power” ugyan meglépett 3:1-re, de mind a három győztes szettjében Lewis is megnyert két leget – kis szerencsével fordított is lehetett volna az állás.

A fiatal walesi ezt követően elveszítette a fonalat, Taylor egyre nagyobb nyomást gyakorolt ellenfelére, és bár a hatodik és hetedik szettben is nyert 2-2 leget Lewis, magabiztosan nyert az „öreg”.

Phil Taylor ezzel három év után jutott ismét fináléba, és nagy esély van rá, hogy a 17. vb-címével fejezi be a profi karrierjét.

Minden adott volt ahhoz, hogy létrejöjjön az álomdöntő – ehhez Michael van Gerwennek le kellett győzni Rob Crosst.

Az angol ebben az évben robban be a köztudatba, éppen ezért a 20. kiemelése igen csalóka, jelenlegi erejét mutatja, hogy magabiztosan jutott el a legjobb négyig. A hollandnál az előző két meccsen már rezgett a léc, ettől függetlenül toronymagas esélyese volt a meccsnek.

Cross a „saját” szettjét egyből behúzva előnybe került, majd Van Gerwen a kezdéseit kihasználva egyenlített. A nyolcadik szettig bezárólag váltakozott az aktuális játszma győztesének kiléte. Rendkívül magas színvonalú meccset játszottak, szinte végig 100 felett volt mindkét játékos körátlaga, és a három számjegyű kiszálló sem volt ritka.

Az első nagy fordulópont a kilencedik szettben jött el, amikor a világelső 0–2-ről fordított, ezzel a mérkőzésen először magához ragadva a vezetést.

Már „csak” a saját kezdéseit kellett hoznia a hollandnak, ám Cross ellen ez sem sétagalopp – tegyük hozzá, a címvédő meccsnyilakat hibázott el (előbb 70-re, majd 16-ra), így kilátástalan helyzetből hozta vissza a meccsbe az angolt, aki köszönte a lehetőséget, egyenlített.

A tizenegyedik szettben továbbra is magas színvonalon (Van Gerwen 102.44-es, Cross 100.97-es körátlaggal zárt), 5–5-ig elmentek a felek, majd bullradobás döntött, hogy ki kezdje a hirtelen halált. Cross dobott a tábla közepéhez közelebb. Később ő hibázott meccsnyilat, majd Van Gerwen összességében már a hatodikat szórta el, Cross pedig nem rontott többször, befejezte a mérkőzést.

Rob Cross élete első világbajnokságán január 1-jén döntőt játszhat, a sportág legendája, Phil Taylor ellen.

DARTS
PDC-VILÁGBAJNOKSÁG, LONDON
ELŐDÖNTŐ
Jamie Lewis (walesi)–Phil Taylor (angol, 6.) 1:6 (3–2, 2–3, 2–3, 2–3, 1–3, 2–3, 2–3)
Michael van Gerwen (holland, 1.)–Rob Cross (angol, 20.) 5:6 (2–3, 3–2, 1–3, 3–2, 2–3, 3–0, 2–3, 3–0, 3–2, 1–3, 5–6)

Ez az angol sztárklub csaphat le a Barca kiválóságára " NEMZETKÖZI FOCI › Futball hírek