CSZKA, és Sparta Praha győzelem az F csoportban

A CSZKA Moszkva viszonylag hamar, már a 22. percben vezetést szerzett a Lausanne otthonában, Vagner Love csukafejesét követően. A hazai hálóőr egy bal szélről érkező beadást paskolt nem túl jó helyre, konkrétan a brazil csatár fejére, aki az ötösre berobbanva, a bal kapufa segítségével juttatta előnyhöz csapatát. Az újabb gólig egészen a 68. minutumig kellett várni. Ekkor Tosic szabadrúgása tökéletes ívben szállt Sergei Ignashevich felé, aki ha már ott volt rábólintott, és Favre felett a léc alá helyezte a játékszert. Ezzel 2-0 volt az állás a vendégeknek, ám ez az eredmény sem maradt túl sokáig. A hajrában Avanzini összekoccintotta a kapura törő Mamaev lábát a tizenhatoson belül, ezért a játékvezető tizenegyest ítélt. A büntetőt Vagner Love értékesítette. Ezután több gól már nem esett, így a moszkvaiak magabiztos győzelmet arattak a Lausanne felett.

Az F jelű négyes másik meccse az előbbinél sokkal kiegyensúlyozottabb összecsapást hozott. A Sparta Praha már a mérkőzés elején vezetést szerzett, Wilfried Bony a 17. percben Kladrubský tért ölelő ívelését bólintotta a hosszúba. A hazai öröm egészen a 38. percig tartott. Blazek nagyot védett egy távoli lövést követően, de Massimo Maccarone ismétlését már nem tudta hárítani. Így 1-1-es döntetlennel ért véget az első játékrész.
A szünet után egyre inkább nyomott a prágai gárda, és a 68. percben a fáradozásaikat siker koronázta: Pamic beadására Kladrubský érkezett, és fejjel vette be Salvatore Sirigu kapuját. De ezzel még nem volt vége a gólparádénak, ugyanis a 75. percben Václav Kadlec is betalált a palermói kapuba. Az olaszok erejéből már csak a szépítésre futott, a 83. percben Abel Hernández iratkozott fel a góllövők listájára, ezzel beállítva a 3-2-es végeredményt.

A következő fordulóban a két győztes és a két vesztes találkozik majd az F csoportban, ugyanis a Lausanne a Palermo otthonába látogat, míg a Sparta Praha a moszkvai Khimki Arénában lesz a CSZKA vendége szeptember 30-án.

FC Lausanne-Sport – CSZKA Moszkva 0-3 (0-1)
Lausanne, Olympique de la Pontaise stadion, Nézőszám: 9531, Játékvezető: Simon Lee Evans.
Lausanne: Favre – Traore (Vullnet 64′), Katz, Sonnerat, Getaz – Tosi, Celestini, Marazzi, Avanzini (Abdul 80′) – Silvio, Roux (Ridge 73′).
Vezetőedző: Martin Rueda.
CSZKA: Akinfeev – Berezutski A., Berezutski V., Ignashevich, Shchennikov – Tosic (Necid 84′), Semberas, Mamaev, Gonzalez (Oliseh 64′) – Dzagoev (Honda 73′), Vagner Love.
Vezetőedző: Leonid Slutski.
Sárga lap: Marazzi (45+2′), Katz (65′), Avanzini (80′) ill. Šemberas (32′), Dzagoev (41′), Berezutski V. (90+4′).
Gólszerzők: Vagner Love (22′ és 80′ [tizenegyes]), Sergei Ignashevich (68′).

Sparta Praha – Palermo 3-2 (1-1)
Prága, Letná stadion, Nézőszám: 13766, Játékvezető: Anastassios Kakos.
Praha: Blazek – Adiaba, Brabec, Řepka, Pamic – Hoheneder – Sionko (Kaderabek 90′), Kladrubský, Podany – Kadlec (Tresnak 82′), Wilfried (Kweuke 90′).
Vezetőedző: Jozef Chovanec.
Palermo: Sirigu – Darmian, Glik, Bovo, Balzaretti – Migliaccio (Kasami 58′), Liverani, Rigoni (Joao Pedro 78′) – Hernandez, Pastore, Maccarone.
Vezetőedző: Delio Rossi.
Sárga lap: Kladrubský (45+2′), Řepka (65′), Adiaba (66′) ill. Kasami (64′).
Gólszerzők: Wilfried Bony (17′), Jiří Kladrubský (68′), Václav Kadlec (75′) ill. Massimo Maccarone (38′), Abel Hernández (83′).