Olimpia 2016

Csoportgyőztes a Benedek-csapat, Montenegró következik

""

Az első negyedben rögtön elhoztuk a labdát a kezdésnél, de gól sokáig nem esett, a fiúk nem nagyon vállalták el a lövéseket. Végül Varga Dénes góljával szereztünk vezetést a 4. percben egy megúszást követően, majd Nagy Viktor védett pár éles szögből megeresztett lövést. Nem sokkal később emberelőnybe kerültünk és egy időkérést követően Hosnyánszky Norbert góljával le is zártuk az előnyt.

Az ellentámadásnál a brazilok is előnybe kerültek, de Hárai Balázs remekül blokkolt. A túloldalán Vámos Márton lőtt el egy szabaddobást, amivel a honosított kapus, Slobodan Soro nem tudott mit kezdeni. Az első negyedben gólt sem kapott a magyar csapat.

A második negyed elején is mi hoztuk el a labdát, de az első helyzet a brazilok előtt adódott, Nagy Viktor védte Rocha ziccerét. Decker második kiállítása után Ratko Rudic már a negyed elején időt kért, de megint remekül blokkoltak a magyar védők, később pedig a kapufa hárított Nagy Viktor helyett. Aztán végre a kapu előtt is alkottunk valamit, Hárai Balázs zárt le egy fórt pillanatok alatt, 0-4. Nagy Viktor közben ihletett formában védett, Oneto ziccerét is fogta.

Zalánki Gergő révén újra emberelőnyből lőttünk gólt, majd Erdélyi hozott össze egy ötméterest, amit Guimaraes értékesített, a meccs 14. percében kaptunk gólt először. Nagy Viktor újabb nagy védése után már a brazil közönséget csitítgatta, majd Soro is bemutatott egy bravúrt. Félidőben 5-1-re vezetett a magyar csapat.

A harmadik negyed is magyar támadással indult, Hárai csavarja azonban a kapust találta el. Az első gólig pár percet kellett várni, Hosnyánszky előnyből lóbált egy nagyot, majd Soro kapujába lőtt, az ellentámadásból Felipe Perrone lőtt Nagy Viktor kapujába. Nem sokáig volt megint négy a különbség, Váms újabb előnyt váltott gólra, de Perrone is elkapta a fonalat, megint gólt szerzett.
Jonas Crivella góljával feljöttek háromra a brazilok és a kettőért is támadhattak, de Nagy Viktor bravúrral védett emberhátrányban, majd Hárai tette megint megnyugtatóvá az előnyt emberelőnyből egy időkérés után.

A negyedik negyed elején is Manhercz Krisztián hozta el a labdát, és az első gólt is mi szereztük, Kis Gábor lőtt megint csavargólt. Csendben csordogált a mérkőzés, ezt Oneto előnyből lőtt gólja törte meg, majd Manhercz lőtt gólt a támadóidő lejártakor. A végén Oneto lőtt még egy gólt, a magyar válogatott 10-6-ra nyert, ezzel megnyerte a csoportját is és Montenegróval találkozik a negyedöntőben.

“Jól játszottunk, de nekem tetszettek a korábbi mérkőzéseink is. Mindig a két pontot célozzuk meg, akár rossz, akár jó játékkal” – mondta a mérkőzés után Benedek Tibor szövetségi kapitány, aki elismerte, játékosai kicsit megszeppentek a hangulattól, ez látszott a meccs elején. “Jó volt, hogy itt játszottuk az utolsó csoportmeccset, s nem a negyeddöntőn kell ismerkedni a körülményekkel. Montenegró nagyon agresszív ellenfél, ezt tapasztaltuk az Eb-n. Ha ugyanúgy meg tudnak minket zavarni a fizikális fölényükkel, akkor nagy bajban leszünk, de ha függetleníteni tudjuk magunkat ettől és elhisszük, hogy jobban tudunk játszani, mert szerintem jobban tudunk, akkor meg tudjuk nyerni a mérkőzést.”

Brazília–Magyarország 6–10 (0-3, 1-2, 3-3, 2-2)

Gólszerzők: Guimaraes, Perrone 2, Crivella, Oneto 2 ill. Varga Dé, Hosnyánszky 2, Vámos 2, Hárai 2, Zalánki, Kis, Manhercz

Az A-csoport végeredménye: 1. Magyarország 7 pont, 2. Görögország 6 pont, 3. Brazília 6 pont, 4. Szerbia 6 pont, 5. Ausztrália 5 pont, 6. Japán 0 pont

A B-csoport végeredménye: 1. Spanyolország 7 pont, 2. Horvátország 6 pont, 3. Olaszország 6 pont, 4. Montenegró 5 pont, 5. Egyesült Államok 4 pont, 6. Franciaország 2 pont