Csollány és Ónodi a halhatatlan magyar tornászok között
Csollány és edzői, valamint Ónodi korábbi trénere kedden, Budapesten vették át azokat a díszokleveleket, amelyeket a magyar és a nemzetközi tornasportban elért kimagasló eredményeik elismeréseként nyújtott át Magyar Zoltán, a MATSZ elnöke, és Sasváry László, a Halhatatlanok Klubjának vezetője.
– Ahogyan egyre idősebb lettem, mindig a nálam a fiatalabbak váltak példaképemmé. Fantasztikus érzés volt, hogy az utánam következők olimpiai sikereit nézőként láthattam – utalt Csollány és Ónodi eredményeire a szintén ötkarikás bajnok Magyar Zoltán.
A 2000-es sydneyi olimpián gyűrűn aranyérmes Csollány úgy fogalmazott, megérte a sok edzés, mert most nevelőedzőjével, Szólás Nándorral együtt bekerült a Halhatatlanok Klubjába.
– Arra emlékszem, hogy imádtam erősíteni, és mindig a lehető leghamarabb akartam megcsinálni azt, amit az idősebbektől láttam – mondta a 41 éves, 2002-ben Debrecenben vb-aranyat nyert tornász, aki arra a kérdésre, hogy mikor látta legutóbb az olimpiai aranyat érő gyakorlatát, úgy válaszolt: "múlt szombaton egy kocsmában".
Az 1992-es barcelonai játékokon ugrásban győztes Ónodi az Egyesült Államokban él, így nem volt jelen, helyette Unyatyinszki Mihály nevelőedző vette át a díjat, aki – feleségével, Unyatyinszkiné Karakas Júliával együtt – szintén bekerült a Halhatatlanok Klubjába.
Ugyancsak díszoklevelet kapott a Csollány edzésében később szerepelt Limperger István és Vereckei István, valamint életmű kategóriában Lukács József, a Békéscsabai TC korábbi elnöke, a női válogatott korábbi szövetségi kapitánya.
– Tulajdonképpen most a 2010-es díjakat adtuk át, mert tavaly technikai okokból elmaradt az ünnepség, de természetes még az idén megtartjuk a 2011-es díjátadót is – mondta Sasváry László.
MTI
Sport365Lexikon – Csollány Szilveszter
Olimpiai bajnok tornász Született: Sopron, 1970. április 13. Nemzetközi sikerei |
Sport365Lexikon – Ónodi Henrietta
Született: Békéscsaba, 1974. május 22. 1989-ben a brüsszeli Európa-bajnokságon felemáskorláton aranyérmet nyert, és ezzel ő lett a magyar női tornasport első Európa-bajnoka. A magyar küldöttség tagja volt az 1992. évi barcelonai és az 1996. évi atlantai olimpián. Barcelonában lóugrásban – a román Lavinia Miloşovici mellett holtversenyben – olimpiai bajnoki címet, talajon ezüstérmet nyert. 1989-től kezdve négy egymást követő évben választották az év tornásznőjévé. Az aktív sportolástól az 1996. évi olimpia után vonult vissza. Nemzetközi sikerei |